Wesele w plenerze – jakie atrakcje dla gości warto zorganizować?

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Ten ważny dzień pragniemy spędzić więc w otoczeniu najbliższych. Po ceremonii w kościele lub urzędzie stanu cywilnego przychodzi czas, by zaprosić gościu do wspólnej zabawy. Huczne wesela od lat stanowią element polskiej tradycji. W czasach staropolskich świętowanie zaślubin trwało nawet kilka dni. Obecnie najczęściej organizujemy wesela jedno- lub dwudniowe. Podczas planowania przyjęcia weselnego zależy nam na tym, by była to przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Chcesz, by wasza impreza wyróżniała się pośród innych przyjęć weselnych? Postaw na wesele w plenerze! W dzisiejszym poradniku podpowiadamy, jakie atrakcje przygotować, by przyjęcie weselne w plenerze było naprawdę niezapomniane.

Przyjęcie weselne w plenerze – gdzie je zorganizować?

Zamierzając zorganizować wesele w plenerze w pierwszej kolejności musimy skupić się nad wyborem miejsca. Wesele plenerowe może odbywać się w ogrodzie, na plaży, na łące, nad jeziorem – możliwości jest całe mnóstwo. I chociaż najpiękniejszą dekoracją przyjęcia pod gołym niebem jest po prostu okoliczna przyroda, należy zadbać także o przygotowanie odpowiedniej aranżacji. Nastrojowa muzyka i klimatyczne oświetlenie pozwolą stworzyć bajkową atmosferę i sprawią, że nasi goście będą wprost oczarowani. Jeżeli myślicie o zorganizowaniu przyjęcia w plenerze, możecie także połączyć je z samą ceremonią zaślubin. W przypadku ślubu cywilnego wszelkie formalności należy ustalić z naczelnikiem urzędu stanu cywilnego. Jeśli wybraliśmy ślub kościelny, zadanie może być nieco trudniejsze. Prawo kościelne nie dopuszcza udzielania sakramentu małżeństwa poza kościołem. Jednak niektórzy księża godzą się na to, by ceremonia mogła odbyć się na terenie przykościelnego ogrodu.

Wesele w plenerze – jakie atrakcje dla gości?

Aby wesele było udane, należy zadbać o zorganizowanie dla gości różnorodnych atrakcji. I wcale nie chodzi tu wyłącznie o przygotowanie gier czy zabaw dla najmłodszych. Musimy pomyśleć także o reszcie zaproszonych. Oczywiście podstawą udanej zabawy na weselu jest odpowiednia oprawa muzyczna. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na DJ-a, czy na zespół grający na żywo, zadbajmy o to, by repertuar był na tyle różnorodny, aby odnaleźli się w nim wszyscy goście. Oprócz muzyki koniecznie zaplanujmy też ciekawe atrakcje. Jakie? Pierwszym przykładem mogą być lampiony szczęścia. Taka tradycja przywędrowała do nas z Dalekiego Wschodu. Wznoszące się w górę lampiony mają przynieść Młodej Parze szczęście i boską opiekę. Taką atrakcję najlepiej zaplanować po zmroku, gdy wzbijające się w niebo lampiony rozświetlą je dziesiątkami migających światełek. Chcecie świętować swój wielki dzień w naprawdę hucznym stylu? Co powiecie na pokaz fajerwerków? Aby pokaz był w pełni bezpieczny, konieczne jest zatrudnienie profesjonalnej firmy. Na przyjęciu weselnym w plenerze idealnie sprawdzi się także fotobudka. Najlepiej dopasować fotobudkę do stylu przyjęcia.

Plac Solny 15, 50-062 Wrocław

663-980-556

kontakt@galeria-wesele.pl