Nie da się ukryć, że zwykle planowanie ślubu i wesela zwykle trwa rok lub więcej. Niestety, nie zawsze jest jednak tyle czasu, ponieważ zdarza się, że ślub i wesele trzeba zorganizować szybciej. Ale nie martw się, to nie oznacza, że Twoje wesele będzie gorsze. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak zorganizować ślub oraz wesele w 3 miesiące. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że jeżeli w kwestii wyboru terminu masz choć odrobinę możliwości, postaraj się o ślub poza sezonem. Pytanie jednak co to oznacza? No cóż, ślub na jesieni bądź zimą, ewentualnie wczesną wiosną. Generalnie rzecz ujmując większość Par Młodych decyduje się na ślub i wesele w lato, co wiąże się z trudnościami w rezerwacji terminów. Dlatego pomyślcie o zorganizowaniu Waszego wesela w piątek lub niedzielę - będzie większa szansa na wolną salę na wesele. W ten sposób, wybierając mniej popularny termin zwiększasz szansę na „zaklepanie” idealnej sali na wesele i miejsca na ślub w krótszym czasie. Przede wszystkim pamiętaj, że rezerwacja sali to pierwszy, najważniejszy krok. Po prostu wybierz kilka miejsc, które bierzesz pod uwagę i decyduj się szybko, ponieważ wolne terminy w popularnych miejscach dość ciężko znaleźć. Natomiast kiedy uda Ci się zarezerwować salę bądź restaurację, będziesz już znała termin ślubu, co pozwoli na planowanie reszty szczegółów. Jednak pamiętaj, że przy bliskim terminie ślubu należy wykazać elastyczność.
Nie da się ukryć, że dużo łatwiej jest w krótkim czasie zorganizować przyjęcie dla niewielkiej liczby osób. Dlatego małe wesele, bądź obiad dla najbliższej rodziny jest doskonałym rozwiązaniem. Dodatkowo większość restauracji na wesele organizujących przyjęcia weselne udostępnia własną dekorację sali i posiada specjalne weselne menu więc zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy. Jakby tego było mało to mniejsza ilość gości oznacza, że mniej czasu spędzisz na wręczaniu zaproszeń.

Przede wszystkim w przypadku rezerwacji terminu ślubu pamiętaj, że popularne kościoły czy pałace ślubów mogą być niedostępne. W związku z tym rozważ ślub w niewielkim kościółku, bądź Urzędzie Stanu Cywilnego. Poza tym zdecydowanie łatwiej o wolne miejsca w urzędach, więc jeżeli nie masz nic przeciwko, warto zdecydować się na ślub cywilny. Gdy jednak zależy Ci na czasie, taki kompromis będzie konieczny.

Jeśli znasz już termin oraz miejsce uroczystości ślubnych, wiesz ilu gości możesz zaprosić. Pora więc na przygotowanie listy gości weselnych, a to jeden z trudniejszych etapów przygotowań. Kogo zaprosić? Jak nikogo nie pominąć? Kto będzie mógł przyjechać, a kto nie? Niestety, ale na te pytania musisz odpowiedzieć sama, jednak pamiętaj, że najważniejsze jest by na Twoim weselu i ślubie nie zabrakło najbliższej rodziny i przyjaciół.