Dla każdego dziecka oraz jego opiekuna, komunia to bardzo wyjątkowy okres. Obejmuje on nie tylko uroczystości kościelne czy imprezę po nich, ale także cały czas przygotowań i organizacji. Dla większości rodziców, jest to bardzo stresujący okres. Musza oni pamiętać o tym, aby chodzić z dziećmi na spotkania, które odbywają się przynajmniej raz w tygodniu których niewiele wynoszą lub też nie mogą się dogadać z innymi mamami. Muszą oni także przygotować dziecko na to, żeby umiało wszystkie regułki na religię aby zostać do komunii dopuszczonym. Kolejną kwestia jest nauka wierszyka, jeśli dziecko ma akurat takie zadanie.

Dla dzieci, także jest to stresujący czas. Chodzą na próby, które są nudne i wyczerpujące , a do tego trwają po dwie godziny. Do tego mają odrabianie lekcji, naukę do szkoły i czytanie lektur. Także na mszy mają stresującą sytuację, ponieważ niektóre dzieciaki muszę recytować wierszyki, a wszystkie obawiają pierwszego przyj ecie Ciała Chrystusa i zastanawiają czy przypadkiem nie za bardzo wyciągnął język lub nie za mało. Mimo iż wydają się to błahe problemy, to dla dziecka są naprawdę ważne.

Uroczystości i przygotowania

Na głowie rodziców zostaje przyjęcie po uroczystości. I tu pojawia się wiele pytań. Co położyć na stole? Przede wszystkim potrawy, ciasta i napoje. Warto także dodać kilka świec czy też kwiaty w wazonie. W obrus możesz powpinać np. bukszpan. Dobrze jest także pomyśleć o motywie przewodnim, jak kosz z chlebem i winogronem oraz kielich.

Bardzo ważny jest także tort. Nie każdy jednak się na niego decyduje. Zależy to od preferencji. Nie musi to być wielki i ozdobny deser, ale może być mały torcik, który przyozdobisz samodzielnie. Znajdziesz mnóstwo ozdób komunijnych na wypieki. Możesz także wybrać inną w zależności czy do komunii szedł chłopiec czy dziewczynka. Ozdoby są dla obu płci . Może to być także opłatkowa dekoracja, czy nawet zdjęcie pociechy na torcie, które ostatnio stało się dość popularne. Takie zdjęcie możesz dostać na zamówienie. Nie jest ono wykonane z trujących pierwiastków. Wszytko jest całkowicie jadalne.

Pamiętaj jednak o tym, że I Komunia Święta , to przede wszystkim religijne wydarzenie wiec w pierwszej kolejności zadbaj o stan duchowy pociechy, aby do tego dnia była doskonale przygotowana.