Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że jeśli na urlop, to koniecznie latem. Jednak wyjazd w miesiącach zimowych również ma swoje plusy. Co więcej, osobiście uważamy, że to właśnie wakacje w zimie są strzałem w dziesiątkę! Poznaj fantastyczne kierunki, gdzie spędzisz urlop w zimie.

Kambodża

Marzysz o egzotycznych wakacjach, ale uważasz, że tak drogie przyjemności to nie dla ciebie? Czas zmienić to myślenie i otworzyć się na szerokie możliwości, jakie daje nam współczesny świat. Podróżowanie jest dziś o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Na wakacje na drugim końcu globu wcale nie musimy wydawać fortuny! Sposobów na zmniejszenie kosztów jest wiele, a jednym z nich jest właśnie wyjazd w zimie. Dlaczego? Bilety lotnicze z Polski są wtedy najtańsze. Obłożenie samolotów nie jest wysokie, dlatego przewoźnicy, by wyprzedać jak najwięcej miejsc, obniżają ceny lotów. Dlatego jeśli chcemy zobaczyć egzotyczne miejsce i nie wydawać na to oszczędności życia koniecznie wybierzmy się tam zimą! Doskonałym rejonem na urlop w terminie od grudnia do marca jest na przykład Kambodża. Oprócz biletu w całkiem rozsądnej cenie możemy liczyć także na bardzo tani nocleg (za jedno miejsce zapłacimy już od około 7 dolarów). W tym rejonie Azji temperatury w ciągu całego roku oscylują wokół 30-35 stopni. W miesiącach zimowych możemy nastawić się na bezchmurną pogodę i temperatury nie niższe niż 30 kresek powyżej zera.

Wyspy Kanaryjskie

Popularnym celem wypraw Europejczyków są Wyspy Kanaryjskie. Najchętniej odwiedzamy Teneryfę, Fuerteventurę i Gran Canarię. Rzadziej wybieramy wczasy na Lanzarote, La Palmie czy La Gomerze. Klimat panujący na Wyspach Kanaryjskich zachęca do odwiedzania tego rejonu przez cały rok. Wybierając się w podróż zimą możemy liczyć na temperatury rzędu 23-26 stopni. Niewątpliwym plusem Kanarów jest także fakt, że w tym przypadku nie musimy wcale lecieć na drugi koniec świata by zakosztować trochę egzotyki. Przykładowo: z Krakowa dolecimy bezpośrednio na Teneryfę w niecałe 6h. To świetna opcja dla tych, którzy planują raczej krótszy urlop i nie chcą spędzić większości wakacji w samolocie. Piękne plaże, malownicze widoki i niskie ceny – to wszystko znajdziesz na Wyspach Kanaryjskich.

Maroko

Maroko latem to niezbyt dobry pomysł – tak twierdzi większość osób, które miały okazję odwiedzić Królestwo Marokańskie między czerwcem a sierpniem. Temperatury powietrza potrafią osiągnąć tu prawie 50 stopni Celsjusza, a zwiedzanie czy jakakolwiek aktywność na świeżym powietrzu nie należą do przyjemności. Organizm osób pochodzących ze środkowej Europy nie jest przystosowany do takich upałów: zamiast cieszyć się wakacjami będziemy się po prostu męczyć. Dlatego do Maroko najlepiej wybrać się zimą – wówczas możemy liczyć na przyjemne 22-24 stopnie. To położone w północno-zachodniej Afryce państwo od lat przyciąga turystów z całego świata. Jest cenione przede wszystkim przez miłośników historii i kultury, jak również osoby pragnące spędzić czas w barwnym i niezwykle urokliwym klimacie. Maroko to nie tylko jedyna w swoim rodzaju mieszanka różnych wpływów etnicznych, lecz także niezwykłe walory przyrodnicze: wspaniałe plaże, malownicze łańcuchy górskie, a także łatwy dostęp do Sahary, najsłynniejszej pustyni świata.