Podróż poślubna to jedna, wyjątkowa i niepowtarzalna podróż, dlatego należy dobrze przemyśleć dokąd się pojedzie oraz wcześniej zorganizować cały wyjazd. Aby oderwać się od szarej codzienności i zapewnić sobie podróż pełną wrażeń dobrze jest się zastanowić nad podróżą w egzotyczne kraje. Jednym z miejsc, który chce polecić Ci w tym artykule jest Wietnam, gdzie będziecie mogli zobaczyć prawdziwe tarasy ryżowe oraz wioski mniejszości etnicznych w Sapie czy też uroczy, kolonialny Hoi An. Jeśli nie wiesz jak zorganizować oraz zaplanować taki wyjazd to poniżej znajdziesz dokładny plan takiej wyprawy. Miłej lektury!

Pierwszym miejscem do którego przylecicie będzie Hanoi, jest to miasto z duszą, pełne gracji, wdzięku oraz unikalnej atmosfery współtworzonej przez starożytne pagody ulokowane nad brzegami jezior, kolonialne kamienice oraz bulwary zatopione w aurze tropikalnej dekadencji. Ciekawą atrakcją może być dołączenie do wietnamskich emerytów, którzy ćwiczą tai czi nad brzegiem mistycznego jeziora Hoan Kiem oraz oddanie hołdu wujkowi Ho Chi Minh w jego mauzoleum. Gdy nastanie wieczór doskonałym pomysłem jest wybranie się na pokaz hanojskich kukiełek wodnych. Musicie wiedzieć, że to właśnie w tym mieście macie szansę na poznanie kultury Wietnamu najlepiej jak to jest tylko możliwe.

Kolejnego dnia Waszej podróży koniecznie musicie wybrać się nad zatokę Ha Long, gdzie udacie się łodzią na fotograficzne safari skarbów zatoki Ha Long. Tam też wapienne formacje wyrastające nad taflę wody wyglądają jak twory z innej planety, należąc zresztą do zacnego grona obiektów na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Koniecznie musicie odwiedzić także Wyspę Żółwia, zaś nieduża, bambusowa łódka zabierze Was do tajemniczej Ukrytej Zatoki.

Następne trzy dni musicie poświęcić na prawdziwą przygodę w otoczeniu zachwycających tarasów ryżowych oraz wiosek, które zamieszkują mniejszości etniczne, a także kolorowych, wiejskich rynków. Dobrym pomysłem jest, aby pierwszą noc spędzić u wietnamskich gospodarzy w tradycyjnej wiosce, gdzie będziecie mieli szansę na to, aby zetknąć się bezpośrednio z odmienną od europejskiej, fascynującą kulturą. Możecie być pewni, ze sympatyczna para Wietnamczyków na pewno będzie służyła Wam radą oraz pomocą. Kolejnego dnia możecie zamieszkać w Eco-lodge’u z niesamowitym widokiem na tarasy ryżowe. Oprócz tego musicie zwiedzić także najbardziej interesujące miejsca tego regionu, takie jak: wioski czarnych Hmongów, czerwonych Dao, rynki Sapy oraz rozległe, najcudowniejsze tarasy ryżowe w całym Wietnamie.