Podróż poślubna to jedna, wyjątkowa i niepowtarzalna podróż, dlatego należy dobrze przemyśleć dokąd się pojedzie oraz wcześniej zorganizować cały wyjazd. Aby oderwać się od szarej codzienności i zapewnić sobie podróż pełną wrażeń dobrze jest się zastanowić nad podróżą w egzotyczne kraje. Jednym z miejsc, który chce polecić Ci w tym artykule jest Zanzibar, gdzie zobaczysz migrację dzikich zwierząt na Serengeti, plaże o białym piasku oraz nieprawdopodobne kolory wody na Zanzibarze, a wszystko w iście królewskim standardzie. Jeśli nie wiesz jak zorganizować oraz zaplanować taki wyjazd to poniżej znajdziesz dokładny plan takiej wyprawy. Miłej lektury!

Któż z nas nie marzył nigdy o wyprawie na safari? A co dopiero o prywatnym safari z drapieżnymi lwicami, migrującymi antylopami gnu, dostojnymi żyrafami oraz sympatycznymi hipopotamami. Co ciekawe wszystko to znajdziemy na bezkresie równiny Serengeti i największej kaldery świata – Ngorongoro. Koniecznie musicie także zobaczyć Wielką Piątkę Afrykańską (lampart, nosorożec, bawół, lew i słoń) oraz wybrać się do tutejszych Parków Narodowych.

Ale po kolei! Przede wszystkim musicie wiedzieć, że przez najbliższe dni staniecie się częścią dzikiego świata, zobaczycie jak żyją Masajowie, będziecie spać w sercu Serengeti, słyszeć nocne odgłosy polowań lampartów, staniecie twarzą w twarz z dzikimi bestiami, ale i z sympatycznymi zebrami czy żyrafami. Udając się do Zanzibaru tak naprawdę udajecie się do tropikalnego raju i czeka Was niesamowita przygoda! Już na samym początku sam lot na Zanzibar jest niepowtarzalną przygodą, ponieważ już pierwsze widoki z okna zapierają dech w piersiach.

Będąc już w Zanzibarze koniecznie musicie udać się na plaże Jambiani, która jest jedną z najpiękniejszych plaży Zanzibaru. Na tej plaży w ciągu dnia możecie opalać się na piasku, który ma strukturę mąki oraz pływać w turkusowej wodzie, plus snorkelowanie z kolorowymi rybkami. Za to wieczorem możecie pograć w siatkówkę, oglądać zachód słońca z lokalnej łodzi dhow lub cokolwiek, co sobie wymarzycie do robienia na tak rajskiej plaży. Jeśli jesteście aktywnymi zapaleńcami sportów wodnych to od razu pokochacie to miejsce, ze względu na wspaniałe uwarunkowanie oraz dobre warunki do kitesurfingu.
Ostatnim miejscem, które powinniście zobaczyć jest Stone Town.

To miasto to istna, nadmorska perełka oraz miejsce przenikania się kultur, stylów architektonicznych, zapachów, smaków oraz obyczajów. Zdecydowanie jest to miasto, które zachwyca już od pierwszego wejrzenia. Warto wiedzieć, że w wyjątkowym mieście urodził się geniusz muzyki Fredy Mercury, dlatego dajcie się ponieść fantazji gubiąc się w zakamarkach zanzibarskiej stolicy. Przez ten czas podziwiajcie arabskie domy, indyjską ornamentykę, posłuchajcie dzieci, które powtarzają wersu Koranu oraz cieszcie się kawą świeżo parzoną na węglu, abyście mogli przywieźć do Polski jak najwięcej pięknych wspomnień!