Jaki prezent będzie najlepszy dla dziewczynki na dzień dziecka? Oto kilka wyjątkowych propozycji dla młodych dam w różnym wieku.

Uwaga: kupując prezent dla dziewczynki na dzień dziecka warto pamiętać, że choć są wśród nich wielbicielki różu, brokatu i księżniczek, wiele dziewczynek ma zdecydowanie mniej stereotypowe zainteresowania i ciekawym pomysłem może być zaproponowanie im czegoś mniej oczywistego. A zatem – kilka klasycznych i mniej typowych propozycji na prezenty dla dziewczynek maluch i dużych.

Lalki, czyli absolutna klasyka. Trudno znaleźć dziewczynkę, która nie miałaby żadnej lalki. Zresztą to znakomita zabawka, która uczy bardzo wielu ważnych rzeczy. Jaką lalkę kupić? Młodsze dziewczynki kochają lalki – bobasy. Od najzwyklejszych, mięciutkich (ważne, by wielkość pozwalała na wygodne trzymanie przez dziecko), po te nieco bardziej zaawansowane – płaczące czy mówiące „mama”. Dużą popularnością cieszą się lalki z serii Baby Born – można do nich dokupić mnóstwo różnych akcesoriów. Są to lalki interaktywne – potrafią pić, a nawet… zmoczyć pieluszkę, można je też kąpać, a wykonane są z miękkiego i przyjemnego w dotyku tworzywa. To ukochane lalki małych dziewczynek.

Nieco starsze dziewczynki uwielbiają Barbie. Zarówno te klasyczne wersje, jak i związane na przykład z kinowymi hitami – do Barbie także możemy dokupić niezliczone akcesoria, na przykład domek dla lalek, powóz, konia czy samochód. Obecnie firma Mattel stawia na pokazywanie dziewczynkom wielu perspektyw zawodowych, dlatego kupimy na przykład Barbie weterynarz czy policjantka lub Barbie zajmującą się pracą w laboratorium.

Coraz większą popularnością cieszą się dziś lalki miękkie, przypominające proporcjami prawdziwe dzieci. Lalki waldorfskie i inspirowane tym nurtem pedagogicznym to ciekawy pomysł na prezent. A dla zdecydowanie starszych dziewczynek polecamy głowy do stylizacji fryzur i makijażu – niejedna p przyszła stylistka będzie zachwycona.

Klocki to zabawki lubiane także przez dziewczynki. Szczególnie firmy Lego. Dla najmłodszych przeznaczone są proste zestawy z dużymi klockami Duplo – sprawdzają się one już przed ukończeniem drugiego roku życia aż do wieku przedszkolnego. Dla dziewczynek w wieku szkolnym dedykowane są zestawy z linii Lego Friends. Nastolatce śmiało możemy podarować poważniejsze zestawy konstruktorskie, na przykład do budowy i programowania robotów. Kto powiedział, że technika i robotyka są tylko dla chłopców? To wspaniałe zabawki, które wszechstronnie rozwijają.

Zestawy kreatywne i plastyczne to strzał w dziesiątkę. Wiele dziewczynek to artystyczne dusze, które kochają tworzyć: malować, lepić, szyć, wyklejać… W sklepach znajdziemy mnóstwo materiałów plastycznych – od tych podstawowych, jak farby czy kredki (która dziewczynka oprze się pachnącym brokatowym flamastrom?), aż po specjalne, rozbudowane zestawy kreatywne, na przykład do tworzenia biżuterii. Wystarczy tylko dopasować odpowiedni zestaw do wieku i zainteresowań dziewczynki.

Zabawa w naśladowanie to podstawa we wczesnym dzieciństwie. Dobrym pomysłem na prezent są więc akcesoria, które to umożliwiają – na przykład drewniana kuchenka czy zestaw do pracy w ogrodzie. Zawsze dobrze sprawdzają się też sprzęty sportowe, na przykład hulajnoga, rower zwykły czy biegowy dla młodszej dziewczynki.