Marzy ci się wesele w plenerze? Nie jesteś pewien, czy to dobry pomysł? Naszym zdaniem – zdecydowanie tak! Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak zorganizować wesele w ogrodzie.

Wesele w ogrodzie – zalety

Zorganizowanie przyjęcia weselnego w plenerze ma mnóstwo zalet. Zacznijmy od tego, że wesele w otoczeniu przyrody ma niepowtarzalny klimat. Sceneria wesel plenerowych jest naprawdę bajkowa – czegoś takiego nie da nam żadna, nawet najpiękniej przystrojona sala. Zabawa w plenerze jest także o wiele bardziej swobodna niż przyjęcie odbywające się w lokalu. Organizując wesele w ogrodzie dysponujemy większą przestrzenią niż w przypadku przyjęcia pod dachem. Możemy nie tylko w bardziej kreatywny sposób rozstawić stoliki, lecz także przygotować dla gości atrakcje, których nie dałoby się zorganizować w czterech ścianach. Niewątpliwą zaletą przyjęć weselnych w ogrodzie są także mniejsze koszty. Wybierając wesele w ogrodzie możemy zdecydować się także na to, by w tym samym miejscu odbyła się również ceremonia zaślubin. W ten sposób oszczędzamy zarówno pieniądze, jak i czas potrzebny na dojazd do kościoła czy urzędu stanu cywilnego.

Wesele w ogrodzie – wady

Planując przyjęcie weselne w ogrodzie musimy liczyć się z tym, że nie na wszystko możemy mieć wpływ. Największą niewiadomą stanowi oczywiście pogoda. Opady lub nagły spadek temperatury mogą nagle pokrzyżować wszystkie plany. Jednak i na to istnieje sposób: wystarczy rozstawić w ogrodzie specjalny namiot lub zorganizować przenośne urządzenia ogrzewające. Kolejną uciążliwością są oczywiście komary. Goście niekoniecznie będą zachwyceni, gdy przez cały wieczór będą musieli się drapać. Aby zminimalizować ryzyko ataku insektów, warto wyprawić przyjęcie z dala od stawów lub jezior. Co prawda takie miejsca potrafią być wyjątkowo urokliwe, jednak w tym przypadku najważniejszy jest komfort naszych gości. Bez względu na to, czy w dniu ślubu będzie ciepło czy zimno, koniecznie przygotujcie dla gości także koce. Najtańsze możecie kupić już za kilkanaście złotych.

Jak zorganizować wesele w ogrodzie?

Pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę planując wesele w ogrodzie, jest ilość gości, których chcemy zaprosić. Jeżeli zamierzamy urządzić raczej kameralne przyjęcie, wesele możemy wyprawić nawet w przydomowym ogrodzie. Jeśli jednak myślimy o zaproszeniu większej ilości osób, konieczne będzie wynajęcie większego terenu. Koniecznie zadbajmy o stylową aranżację przestrzeni, na której ma odbywać się przyjęcie. Pamiętajmy nie tylko o przystrojeniu stołów, lecz także o oprawie świetlnej. W ostatnich latach bardzo modne są zwłaszcza zwisające z drzew lampiony czy girlandy z kolorowych cotton balls. Dzięki takiej aranżacji stworzymy niezwykle elegancką i nastrojową atmosferę. Przygotowując wesele w ogrodzie koniecznie zadbajmy o to, by miejsce, w którym goście będą tańczyć, było utwardzone. Nikt nie lubi zapadających się w ziemię obcasów, dlatego najlepszym pomysłem będzie przygotowanie specjalnego podestu lub drewnianej podłogi.