Usługi personal shoppera są coraz popularniejsze w wielu polskich miastach. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że atrakcyjny wygląd jest ważny, a jeżeli nie potrafią o niego zadbać samodzielnie, również pod kątem doboru odpowiedniej odzieży, obuwia czy dodatków, z pomocą przychodzi personal shopper.

Ceny personal shopperów bywają bardzo różne, czasem z godzinę konsultacji będziemy musieli zapłacić 300 czy 400 zł, czasem jedna będą one dostępne zupełnie za darmo.

Personal shopper – jak skorzystać za darmo?

Najpopularniejszą i być może jedyną opcją na darmowe konsultacje, poza korzystaniem z usług osób, które są naszymi znajomymi, jest wybranie się do galerii handlowej, która profesjonalną stylistkę lub stylistę zatrudnia, jednocześnie umożliwiając swoim klientom spotkania z nim zupełnie za darmo. Niekoniecznie oferuje to każde centrum handlowe, jednak w okolicach Warszawy czeka na nas Galeria w Łomiankach. Tam zatrudniona jest profesjonalna stylistka, Małgorzata Marszałek, która spotyka się z klientami tego centrum handlowego w trakcie przynajmniej kilku dni w miesiącu. Jeżeli więc zależy nam na skorzystaniu z darmowych porad personal shoppera, będzie to idealna opcja.

Personal shopper – na co zwracać uwagę podczas konsultacji?

Do konsultacji z personal shopperem powinniśmy podchodzić jak do lekcji – jest to czas, z którego powinniśmy wyciągnąć wiele informacji. Z jednej strony, dopytujemy, jeżeli tylko jest coś dla nas niejasne, z drugiej strony, pamiętajmy, by zwracać uwagę, na to co mówi i proponuje nam stylista lub stylistka. Jakie ubrania nam przynoszą, a jakie rozmiary, jakie kroje czy fasony? Dzięki temu będziemy w stanie następnym razem samodzielnie przeprowadzić zakupy znacznie sprawniej, a jednocześnie dobierać odpowiednie ubrania i dodatki znacznie skuteczniej.