Niektórzy uważają, że nie niemożliwe ;) A jednak. Można jednocześnie sprawnie i rozsądnie robić zakupy, trzeba się jednak do tego odpowiednio przygotować. Jeśli poświęcimy na to odrobinę swojego wolnego czasu zyskamy bardzo wiele.

„Na poprawę nastroju”

Tak jak nie powinno się chodzić do sklepów spożywczych głodnemu, tak nie powinnyśmy dokonywać zakupów ubrań na poprawę nastroju. Zakupy te często nie są udane, gdyż kupujemy pod wpływem emocji, a nie zdrowego rozsądku, a kupując coś w czym nie będziemy za długo chodzić jeszcze bardziej pogarszamy swoje samopoczucie. Zakupy nie udane i pusty portfel gwarantowany.

Ubrania na przyszłość

To kłamstwo. Oszukiwanie siebie. Jeśli kiedyś schudnę albo przytyję to ta bluzka będzie idealna! Ubrania należy kupować tylko na nas w obecnym kształcie. Zazwyczaj dzieje się tak, że ani nie chudniemy, ani nie tyjemy – są oczywiście wyjątki od tej reguły.

By coś kupić

Wybierając się na zakupy nastawiamy się, że coś kupimy. Po przejściu wszystkich sklepów nie wybrałyśmy nic, ale w ostatnim i tak coś kupujemy, po to by nie czuć się rozczarowaną. Trzeba zmienić nastawienie. Obecnie w sklepach modne są spodnie w wysokim stanem lub te 7/8. Nie każdy lubi takie spodnie i nie do każdego pasują – kupowanie tylko dla sztuki okaże się wielkim błędem.

Selekcja

Kupuj tylko te ubrania, w których naprawdę czujesz się dobrze i pasują do Ciebie rozmiarem. Ubrania niedopasowane, nie pasujące do nas, w których się źle czujesz nie powinny w ogóle znaleźć się w szafie. Musisz chcieć dla siebie jak najlepiej i z takim podejściem robić zakupy.

Twórz zestawy

Kupując ubrania, czy robiąc porządki w szafie twórz zestawy. Dzięki temu nie tylko dowiesz się co niej brakuje, ale także w pięć minut będziesz wiedzieć w co się ubrać! Takie podejście także ułatwia zakupy i zapobiega bezsensownemu wydawaniu pieniędzy. Nie żałuj także niekupionych rzeczy. Za dwa nich nawet nie będziesz o nich pamiętać.

Wyrzucaj

Przynajmniej dwa razy w roku zrób porządek w szafie, przeglądnij ubrania i wyrzuć stare zniszczone. Te w których nie chodzisz oddaj, a pozostałe poukładaj. Osobiście mam poukładane osobno ubrania do pracy i osobno ubrania na co dzień.

Na spokojnie

Atmosfera w sklepach zachęca do kupowania. Udowodniono, że w sklepach, w których jest dobra muzyka, przyjemny zapach i jest kolorowo wydajemy więcej. Dlatego po powrocie do domu przymierzmy daną rzecz jeszcze raz bez odrywania metki. Obejrzyjmy na spokojnie, dopasujmy do pozostałej garderoby. Po odcięciu metki nie będziemy mogły już danej rzeczy zwrócić.

Kupuj tylko to, co potrzebujesz

Tutaj sprawdzi się lista. Warto ją posiadać. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych zakupów. Posiadając 3 dwie podobne bluzki nie potrzebna nam trzecia. Lista powinna zawierać rzeczy klasyczne i naprawdę potrzebne, które możemy kupić. Zakupy najlepiej rozłożyć w czasie.