Trudno znaleźć osobę, która nie miałaby żadnych zastrzeżeń do swojej figury. Najczęściej dobór odpowiednich ubrań pozwala przynajmniej częściowo zatuszować mankamenty figury, ale optymalny efekt można uzyskać łącząc je z modelującą bielizną. Producenci oferują znacznie więcej niż cieszące się raczej złą sławą elastyczne i bardzo zabudowane majtki. Bieliznę można dobrać w taki sposób, by odpowiadała na indywidualne potrzeby i prezentowała się efektownie, także kiedy ściągniemy ubranie. Do najczęstszych kobiecych problemów, z którymi pomoże poradzić sobie bielizna, są:


Wystający brzuszek – niezależnie od tego, czy jest on wynikiem budowy ciała, tzw. jabłka, czy związany ze zmianami po ciąży, łatwo ukryć go wybierając odpowiednie majtki. Nie muszą to być mało komfortowe, w pełni zabudowane modele, wystarczy by miały wyższy stan, a na brzuchu wstawkę ze specjalnego, lekko usztywnionego materiału, która spłaszczy brzuch.

Rozmiar biustu – problemem jest zarówno zbyt mały rozmiar, ale także zbyt obfity biust, który ogranicza aktywność kobiety. Oba problemy można przynajmniej częściowo rozwiązać zakupem stanika. Dla pań o większych piersiach powstała specjalna bielizna tzw. minimizery, która zapewnia komfort, dobre podtrzymanie piersi, ale pozwoli także optycznie je zmniejszyć. Kobiety o małym biuście sięgają najchętniej po staniki push-up, które dzięki specjalnym wkładkom pozwolą zyskać jeden lub nawet dwa rozmiary.

Opadające, płaskie pośladki – zbyt mała pupa także bywa powodem kompleksów. Z myślą o paniach, które chcą zyskać nieco pełniejsze kształty producenci bielizny stworzyli majtki modelujące posiadające dodatkowe wkładki na wysokości pośladków. Pomysł dobrze znany wielbicielkom staników push-up sprawdza się także w dolnych partiach ciała.

Zbyt krągła pupa – na wysmukleniu okolicy bioder i pośladków zależy przede wszystkim kobietom posiadającym figurę w typie gruszki. Często wiąże się to także z problemem bielizny odznaczającej się pod dopasowanym ubraniem, która dodatkowo podkreśla krągłości. Aby uniknąć nieestetycznych fałdek należy wybrać szorty z lekko przedłużonymi nogawkami. Taki krój nie będzie posiadał szwów wbijających się w pośladki i na pewno nie zostanie zauważony pod spodniami lub spódnicą z cienkiego materiału.

W celu zakupu idealnej bielizny najlepiej udać się do galerii handlowej, gdzie możemy liczyć na naprawdę duży wybór produktów.