Urządzenie poprawin może być świetną okazją do kontynuowania zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. Tradycja wielodniowych wesel wywodzi się jeszcze z czasów staropolskich, kiedy to wyprawianie hucznych poprawin było jednym ze sposobów świętowania zaślubin. I chociaż współcześnie pary młode rzadziej decydują się na poprawiny, nie znaczy to, że takie przyjęcia nie odbywają się wcale. Jeśli planujemy urządzić przyjęcie poprawinowe musimy poinformować o tym naszych gości odpowiednio wcześniej. Dobrym pomysłem może być dołączenie do zaproszenia informacji o mających odbyć się poprawinach wraz z prośbą o potwierdzenie obecności. Przygotowując się do poprawin musimy zadbać także o strój. W dzisiejszym artykule skupimy się na Pani Młodej. Podpowiadamy, jak wybrać idealną suknię na przyjęcie poprawinowe.


 

Kiedy kupić suknię na poprawiny?

W trakcie przygotowań do ślubu najwięcej uwagi przykładamy oczywiście do kreacji, w której pojawimy się na ceremonii i weselu. Wybieranie sukni na poprawiny często schodzi przy tym na drugi plan. Jednak jeśli zamierzamy przedłużyć świętowanie naszych zaślubin o kolejny dzień, warto zadbać o wcześniejsze przygotowanie sukienki na poprawiny. A musimy wiedzieć, że naprawdę jest w czym wybierać. Projektanci dbają o to, by w kolekcjach pojawiały się najmodniejsze fasony danego sezonu. Może się więc zdarzyć, że wybranie odpowiedniej kreacji zajmie nam więcej czasu niż przypuszczałyśmy. Dlatego aby uniknąć nerwowego biegania po sklepach i niepotrzebnego stresu, najlepiej wybrać suknię na poprawiny przynajmniej pół roku wcześniej.


 

Suknia na poprawiny – jaka powinna być?

Przede wszystkim: wygodna. Suknie zakładane w dniu ślubu wyglądają nieziemsko – ale niekoniecznie są w pełni wygodne. Dlatego po całej nocy szaleństw na parkiecie warto założyć na siebie coś, w czym będziemy czuły się bardziej swobodnie. Przyjęcie poprawinowe jest o wiele mniej zobowiązujące niż wesele, dlatego możemy ubrać skromniejszą kreację. Co więcej: sukienka na poprawiny nie może przyćmiewać sukni ślubnej. To ona gra tu bowiem pierwsze skrzypce jeśli chodzi o nasz wygląd podczas ceremonii. Podobnie jak w przypadku sukni ślubnej, fason sukienki na poprawiny powinien być dopasowany do sylwetki. Jeśli chodzi o długość, panuje tu spora dowolność. Równie dobrze możesz wystąpić na poprawinach w sukience krótkiej, jak i w dłuższej kreacji. Pamiętaj, by kierować się jednak przede wszystkim dobrym smakiem: twoja suknia na poprawiny nie powinna być krótsza niż do kolan. A co z kolorem? W przeciwieństwie do sukni ślubnej, która zwyczajowo jest biała lub kremowa (choć w ostatnich latach panie młode zaczynają decydować się na coraz odważniejsze kolory), w stosunku do koloru sukien na poprawiny nie obowiązują żadne reguły. Wybierając kolor sukni na przyjęcie poprawinowe najlepiej zdecydować się na suknię w kolorze podkreślającym atuty urody Pani Młodej. Ostatnia, a może najważniejsza zasada jest taka, że w sukni, na której pojawimy się na poprawinach, musimy się po prostu dobrze czuć.