Duża część kobiet posiada szafy przepełnione ubraniami. Jednak co rano stajemy przed szafą i marudzimy, że nie mamy w co się ubrać. Jaki jest tego powód? Nie kupujemy rozsądnie. Pod wpływem chwili i impulsu dokonujemy znaczną część zakupów. Wydajemy pieniądze niepotrzebnie, tracimy czas, a potem zapominamy, że te ciuchy znajdują się w szafie. W trosce o Wasz budżet i styl podpowiadamy w kilku krokach, jak kupować mądrze.

Przede wszystkim mniej

„Mniej znaczy więcej”. Zasada ta nie sprawdza się tylko dla zwolenników minimalizmu. Przynajmniej co druga z nas posiada o wiele więcej ubrań, butów, torebek niż powinna. Ubieramy tylko ulubione rzeczy, reszta leży w szafie, głęboko schowana i czeka abyśmy jakimś cudem sobie o nich przypomniały. Mając mniej ubrań, za to lepszej jakości będziemy wyglądać lepiej, lepiej się czuć, a nasz portfel zyska na tym. Kupując daną rzecz myślmy do czego będzie pasować, czy możemy stworzyć z nią różne zestawy – do biura, na spacer, na wyjście na miasto.

Dla zasady złam zasady

Czasem nie warto sztywno trzymać się zasad rządzących modą. Np. osoby niskie nie powinny nosić długich spódnic, czy kobiety o okrąglejszych biodrach nosić spodni typu skinny. Odważmy się przymierzyć ubranie, które nam się podoba. Jeśli faktycznie wyglądamy źle nie wracajmy do tematu. Jeśli dobrze może warto zmienić upodobania modowe?

Kupuj klasykę

Co sezonowe trendy mogą równie szybko przeminąć, jak przyszły. Dlatego, gdy inwestujemy więcej pieniędzy w ubrania postawmy na ubrania klasyczne. Pomyśl jakie ubrania mogą Ci się przydać w przyszłości i kupuj takie. Zachcianki możesz spełniać w secondhandach, gdzie zakup bluzki na jedne sezon nie przekroczy 10 złotych.

To co podoba się Tobie

Dokonując zakupów nie myśl o tym, czy dana rzecz będzie podobać się Twojej siostrze, mamie, babci, prababci… Tobie ma się podobać, Ty będziesz to ubierać, i Ty masz się w tym dobrze czuć. Oczywiście możesz zapytać o opinię na temat danego ubrania i jak się prezentujesz.

Baw się

Nie bierzm mody całkiem na serio. Baw się deseniami, wzorami, materiałami. Ubrania zawsze dobieraj do swojej figury i osobowości, by ubranie stanowiło z Tobą jedną, zintegrowaną całość.