Duża część z kupujących ubrania patrzy na metki. Niektórzy kierują się wyłącznie metką, inni uważają, że konkretna marka to tylko znana marka i nie mówi już nić o jakości kupowanych ubrań. Kupując szybko ubrania w znanych sieciówkach często nie zawracamy uwagi na ich jakość tylko na cenę i firmę produkującą ubrania. Czy dobrze?

Marka a jakość

Można tutaj dużo dyskutować. Mijają czasy kiedy ubrania były wyłącznie szyte na miarę, z precyzją i pasją. Dzisiejsza branża modowa opiera się na szybkiej produkcji i szybkim kupowaniu. Znaczna część ubrań znanych sieciówek szyte są w Bangladeszu za drobne pieniądze, a sprzedawane są o wiele drożej niż koszt produkcji.

Marki nie powinno oceniać się z góry. Warto zakupy robić pomału, przyglądać się jakości materiałów i szycia, wykończeniu.

Ubrania nie tylko od dużych producentów

Marka nie musi oznaczać dużych przedsiębiorców. Marką są też nieznani producenci, nawet Ci, którzy wystawiają odzież na bazarze. Marka ma dawać gwarancję pochodzenia towaru z określonego źródła i gwarancję jakości.Co ważne, nie każda marka musi być marką wysokiej jakości. Powszechnie uważa się, ze ubrania markowe to ubrania wysokiej wartości. Nic bardziej mylnego. Są marki, które sprzedają towary niskiej jakości i te wysokiej jakości. Ważne by dana marka zapewniała tak jakość jaką gwarantuje.

Zasada ograniczonego zaufania

Przy dokonywaniu zakupów warto kierować się konkretną marką, ale z ograniczonym zaufaniem. Kierowanie się daną firmą ułatwi określenie jakiej jakości powinno być dane ubranie, taki pierwszy etap selekcji w morzu ubrań. Dokonując zakupów nigdy nie mamy pewności, że będziemy zadowoleni z danego towaru. Jedna rzecz może być dobrej jakości, a druga już może nas zawieść.

Potrzeba przynależności?

Wiele osób kupuje tylko w znanych sklepach, czy sieciówkach. Lubią  się  pochwalić  bluzką,  czy  butami  danej firmy. Dzięki temu określają także swój status społeczny. Wiele osób popełnia te błędy stając się niewolnikami marek. A przeciez nie o to chodzi w zakupach – odwiedzając sklepy i galerie patrzy za ubraniami, które potrzebujemy i które posłużą nam przynajmniej jeden/dwa sezony. No chyba że posiadamy bardzo dużo czasu i pieniędzy, by je non stop wydawać.