Branża medycyny estetycznej rozwija się w niesamowitym tempie. Zapewne spowodowane jest to stale wzrastającym zapotrzebowaniem na różnego rodzaju zabiegi mające na celu poprawę naszej cery, wyglądu oraz samopoczucia. Dzięki nowinkom medycznym możliwe jest odzyskanie dawnej figury, usunięcie zmarszczek oraz odzyskanie młodego wyglądu, oraz wyeksponowanie walorów ciała i urody. Coraz więcej osób stosuje tego typu zabiegi, gdyż wymusza to na nas społeczeństwo. Wszyscy uwielbiają piękno i robią wszystko, aby je osiągnąć i zatrzymać upływający czas, który często nadgryza nas swoim zębem.

Dla zachowania młodego i naturalnego wyglądu powstała technologia opierająca się o osocze bogatopłytkowe. Jest to bardzo nowoczesny zbieg, który zarezerwowany jest tylko dla najbogatszych osób m.in. gwiazd kina i estrady. Aby poddać się zabiegowi osoczem bogatopłytkowym, najpierw powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Każde zabiegi estetyczne niosą ze sobą niewielkie ryzyko, więc warto zwrócić się do specjalisty w celu potwierdzenia czy nie ma dla nas przeciwwskazań do poddania się takiemu zabiegowi. Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża oraz poważne choroby układu naczyniowego.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego stosowane są głównie w celu regeneracji skóry twarzy oraz jej odmłodzenia. Polega on na pobraniu odpowiedniej ilości krwi od osoby, która poddaje się tego typu zabiegowi. Krew pobierana jest specjalnie przygotowaną do tego celu maszyną, a następnie umieszczana jest w fiolkach w wirówce laboratoryjnej. Dzięki temu płytki krwi są oddzielone od reszty składników, a następnie zagęszczone w osoczu krwi co pozwala na łatwiejsze wprowadzenie ich w skórę pacjenta.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uznawany jest przez wielu specjalistów za najbezpieczniejszy zabieg medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu materiału pobranego wcześniej od pacjenta otrzymujemy pełną zgodność immunologiczną, co eliminuje ryzyko odrzucenia przez organizm wstrzykiwanej pod skórę substancji. Polecany jest osobom w każdym wieku jako zabieg poprawiający stan cery, usuwający przebarwienia oraz zwiększający ilość kolagenu w skórze.