Nie ma w tym żadnej tajemnicy, że przygotowania do ślubu zajmują mnóstwo czasu. To zrozumiałe, że każda panna młoda chce w tym wyjątkowym dniu wyglądać najpiękniej na świecie. Wybór sukni, butów i dodatków to niełatwe zadanie. Dopełnieniem ślubnej stylizacji jest oczywiście fryzura. Od lat największą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju upięcia ślubne. Takie uczesania są ponadczasowe i doskonale komponują się z różnymi kreacjami. Prezentujemy 5 przepięknych propozycji upięć ślubnych, które stały się prawdziwym hitem sezonu 2019.

Kok hiszpański

Jedną z najmodniejszych fryzur ślubnych ostatniego sezonu jest kok hiszpański. Takie upięcie jest bardzo szykowne i eleganckie, a podkreślone odpowiednimi dodatkami może dodać stylizacji uroku i klasy. Kok hiszpański można przyozdobić kwiatami lub grzebieniem wpiętym we włosy. To jedno z najbardziej kobiecych i romantycznych uczesań ślubnych. Niewątpliwą zaletą koka hiszpańskiego jest także fakt, iż jego zrobienie jest bardzo łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Pamiętajmy, że takie uczesanie nie jest jednak uniwersalne. Ze względu na to, że kok hiszpański wymaga spięcia włosów z tyłu głowy, nie nadaje się dla panien młodych z wysokim czołem i pełną buzią.

Upięcie z kwiatami

Klasyczne upięcie z tyłu to jedna z fryzur ślubnych, które nigdy nie wychodzą z mody. Doskonale wyglądają w nim zarówno blondynki, jak i szatynki czy brunetki. Upięcie z tyłu ma tę zaletę, że wcale nie musi być bardzo wymyślne. Czasami najlepsza jest prostota. Jednak jeśli chcemy nieco zaszaleć, obowiązkowym dodatkiem do upięć w sezonie 2019 są kwiaty. Najbardziej naturalnie wyglądają oczywiście dopinki z prawdziwych kwiatów – jednak pamiętajmy, że taka fryzura może nie wytrzymać całej nocy. Dlatego dobrą alternatywą mogą być sztuczne kwiaty. Ozdobienie klasycznego upięcia kwiatami sprawia, że fryzura staje się bardzo romantyczna.

Upięcie z warkoczem

Absolutnym hitem sezonu 2019 są upięcia ślubne z warkoczem. Takie uczesanie pozwoli ci się wyróżnić na tle innych panien młodych. Upięcia ślubne z warkoczem są bardzo subtelne i dziewczęce – co nie znaczy, że takie uczesania są przez to mniej kobiece. Wręcz przeciwnie: właścicielki długich włosów będą wyglądały w takiej fryzurze wyjątkowo zmysłowo i tajemniczo.

Kucyk

Kucyk niewątpliwie jest jedną z najciekawszych fryzur na ślub sezonu 2019. Upięcie w formie kucyka idealnie pasuje do nowoczesnych, pewnych siebie pań młodych. Takie uczesanie jest wyjątkowo oryginalne, a przy tym bardzo wygodne. W takiej fryzurze można wyglądać naprawdę zjawiskowo, nie martwiąc się przy tym o ułożenie włosów podczas zabawy na parkiecie. Upięcie ślubne w postaci kucyka wybierają także gwiazdy. Wystarczy trochę poszperać w Internecie, by zobaczyć, które celebrytki zdecydowały się na takie uczesanie.

Luźne upięcie

Marzy ci się ślub w stylu rustykalnym? Koniecznie rozważ włosy rozpuszczone lub luźno upięte. Luźne upięcia idealnie komponują się z sukniami w stylu boho. A gdy jeszcze ślub odbywa się w plenerze, taka fryzura jest absolutnym must have!