Muzyka na Waszym weselu – DJ czy zespół?

Co jest podstawą udanej zabawy na weselu? Oczywiście muzyka! Bez względu na to, czy planujemy huczną imprezę na kilkaset osób, czy może na kameralne przyjęcie w gronie najbliższych, oprawa muzyczna musi być dobrze zaplanowana. Kluczowe pytaniem, na które musimy znaleźć odpowiedź, brzmi: zespół czy DJ? Planując przyjęcie weselne musimy dokładnie przemyśleć, które rozwiązanie będzie w naszym przypadku najlepsze. Zarówno DJ, jak i zespół grający na żywo mają swoje plusy i minusy. Jakie? O tym w dzisiejszym artykule.

Muzyka na wesele: jakich błędów należy unikać?

Wiele par młodych podczas dobierania repertuaru muzycznego na ślub popełnia kilka zasadniczych błędów. Aby nie doprowadzić do sytuacji, w której nasi goście niechętnie będą chcieli wstawać od stołów i wychodzić na parkiet, powinniśmy przestrzegać się przed nimi niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zespół, czy na DJ-a. Podstawowym błędem jest granie bez wcześniejszego przygotowania. Pamiętajmy, że każda sala ma odmienne warunki akustyczne, dlatego niezbędne jest zrobienie wcześniejszej próby nagłośnienia. Nie dopuszczajmy więc do sytuacji, gdy zespół lub DJ gra bez uprzedniego zapoznania się z salą. W tym miejscu warto zaznaczyć, że muzyka podczas wesela nie może być za głośna – to nie tylko utrudnia prowadzenie rozmów przy stole, lecz także na dłuższą metę staje się po prostu męczące. Podpisując umowę z wykonawcą koniecznie ustalmy z nim interesujący nas repertuar. To ważne szczególnie w przypadku zatrudniania zespołu weselnego, który musi się przecież wcześniej przygotować do wykonywania określonych piosenek. Kolejnym błędem, jaki jest popełniany przez Pary Młode, jest wybieranie na pierwszy taniec za długiej piosenki. Kilkunastominutowa ballada może być męcząca nie tylko dla was, lecz także dla gości. Ustalając playlistę nie trzymajmy się wyłącznie jednego gatunku muzycznego. To, przy czym bawią się dzisiejsi dwudziestolatkowie, niekoniecznie może przypadać do gustu starszym gościom. Zadbajcie więc o to, by na weselu pojawiła się muzyka z różnych lat.

Zespół czy DJ? Oto jest pytanie!

Wróćmy jednak do podstawowej kwestii. Zespół czy DJ? Która opcja jest lepsza? Najkrócej można podsumować to tak: to zależy. Wybierając oprawę muzyczną na wesele musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii: zakładany budżet, ilość i przekrój wiekowy gości, gust muzyczny zaproszonych, wielkość sali weselnej i interakcję z gośćmi. Decydując się na DJ-a otrzymujemy dostęp do znacznie większego repertuaru. Nie musimy też martwić się o to, że po kilku godzinach imprezy DJ będzie na tyle zmęczony, że będzie musiał robić coraz dłuższe przerwy. Kolejnym plusem jest także fakt, iż DJ potrzebuje dużo mniej miejsca na rozłożenie sprzętu niż cały zespół weselny. Natomiast jeśli zależy nam na większej interakcji i rozkręcaniu imprezy przez osobę odpowiedzialną za muzykę, zdecydowanie lepszą opcją będzie zatrudnienie zespołu. Dzięki muzyce granej na żywo możliwe jest lepsze oddanie klimatu i atmosfery tradycyjnych polskich wesel.

Plac Solny 15, 50-062 Wrocław

663-980-556

kontakt@galeria-wesele.pl