Wybór karty podarunkowej to opcja na prezent, na którą decydujemy się coraz częściej. Wiele osób jednak zastanawia się, czy wypada ją dawać, czy nie jest to pójście po linii najmniejszego oporu? Naszym zdaniem – zdecydowanie nie.

Wynika to przede wszystkim z tego, że karta podarunkowa finalnie jest prezentem zawsze trafionym, a to właśnie to powinno być dla każdego, kto kupuje prezent, nadrzędnym celem. Wynika to z faktu, że wtedy łączy się dwa kluczowe aspekty – zadowolenie osoby, która otrzymała prezent, ze świadomością osoby, która prezent kupiła, że jej pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.

Karta podarunkowa – sieć sklepów czy galeria?

Do tej pory bardzo popularne były karty podarunkowe konkretnych sieci sklepów, jak np., Empik. Kupując kartę podarunkową danej sieci, osoba, która została nią obdarowana, mogła wykorzystać ją w dowolnym sklepie czy salonie na ternie całego kraju. Pod tym względem, jest to pomysł znakomity, jednak dużym minusem tego rozwiązania jest fakt, że oferta danego sklepu zawsze będzie mocno ograniczona.

Z tego względu godną rozważenia opcją jest karta podarunkowa danej galerii handlowej. W takim przypadku tracimy zaletę w postaci możliwości realizacji karty na terenie całego kraju, ale zyskujemy inną, naszym zdaniem, bardziej istotną zaletę – w takim przypadku, osoba, która została obdarowana, może wykorzystać przeznaczone środki w dowolnym ze sklepów na ternie danego centrum handlowego.

Dzięki temu ilość produktów, które może kupić dana osoba, wzrasta bardzo znacznie i w praktyce jest to wtedy opcja niemal nieograniczona.

Dzięki temu osoba obdarowana może wydać kartę podarunkową - a raczej przekazaną na nią kwotę - na książkę, aparat, grę na konsolę, ubrania,  nowe  buty  na  siłownie, hantel,  obraz,  akcesoria do  domu,  dekoracje  czy cokolwiek innego. Nie będzie ona miała aż tak szerokiej opcji wyboru, jeżeli  otrzyma  kartę,  która  można wykorzystać tylko w jednym sklepie.

Kiedy warto wybrać kartę podarunkową?

Warto wybrać ją w przypadku niemal każdego prezentu, zwłaszcza, jeżeli nie jesteśmy pewni co do tego, co innego moglibyśmy kupić. W praktyce bowiem wiele osób ma to, czego potrzebują, bo mogą sobie to sami kupić, stąd kupienie czegoś praktycznego i naprawdę potrzebnego jest bardzo trudne. Czasem konieczne jest kupienie prezentu na ostatnią chwilę, czasem nie znamy tak dobrze osoby, której prezent ma być wręczony, czasem potrzebujemy prezentu bardzo formalnego, który idealnie sprawdzi się dla pracowników na święta czy z okazji ich urodzin. W każdym z tych przypadków idealnie sprawdzi się karta podarunkowa.

Zalety karty podarunkowej

W przypadku karty podarunkowej płacimy tylko za jej doładowanie, a przynajmniej taką praktykę stosuje większość sieci sklepów, jak i galerii handlowych. Sama karta prezentuje się często w sposób bardzo estetyczny i idealnie sprawdzi się na prezent.

Dodatkowo często można doładować ją niemal dowolną kwotą. W przypadku Galerii Bronowice w Krakowie kartę podarunkową, którą będzie można wykorzystać niemal w dowolnym sklepie na jej ternie, można doładować kwotą od 30 do aż 4000 zł.

 

Karty podarunkowe mają również bardzo długi czas aktywności – najczyściej około roku, a dodatkowo sprawdzenie stanu ich konta jest bardzo proste.

W praktyce, karty podarunkowe to idealny, nowoczesny prezent, który finalnie prowadzi do tego, ze osoba, która ją otrzyma, kupi sobie to, czego naprawdę potrzebuje – a to najbardziej praktyczna, opcja, na jaką tylko możemy się zdecydować.