Każdy z nas, kto jest wierzący, przeszedł Sakrament Chrztu. Jeśli chce się uczestniczyć w dalszym życiu kościoła oraz mieć udzielony ślub, to taki Sakrament przyjąć trzeba. Nie do nas jednak decyzja należy, chyba, że jesteśmy już dorośli i decyduje świadomie. O tym, na samym początku naszego życia decydują rodzice. Jeśli praktykują oni wiarę katolicką, to zostajesz ochrzczony w wieku około 4 miesięcy najczęściej.

Chrzest, jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla rodziców jak i malucha. Mimo iż malec nie jest świadomy tego, co się dzieje dookoła, to jest to najbardziej jego święto. Jest to także ogromny stres, ponieważ najpierw maluch jest polewany po główce wodą, przez osobę, której nie zna, a później przez kilkanaście innych podnoszony. Zalewają go zapachy perfum, dań i nieznane głosy. Musimy więc wiedzieć jak takiemu malcowi zapewnić trochę spokoju, aby tak bardzo się nie stresował. Jednak dla mam także jest to duże przeżycie. Martwią się bardzo często o to czy dania będą smakować, chrzest przejdzie bez problemu oraz czy o czymś istotnym nie zapomniały.

Cos dla malucha

Na chrzcie bardzo często wręcza się prezenty dla malucha. Jednak będąc w takim wieku, nie do końca będzie mógł je ocenić i nawet dokładnie obejrzeć. Zwykle wszystkie te rzeczy czekają na to, aż malec dorośnie. Niektórzy ofiarują także ubranka, które akurat będzie mógł nosić jako dziecko.

A co jeśli Ty jesteś matka lub ojcem chrzestnym dla chłopca? Co kupić takiemu malcowi? Jaki prezent będzie nie tylko najbardziej odpowiedni , ale także będzie stanowił pamiątkę? Oczywiście, takich pomysłów jest mnóstwo. Trzeba jednak wiedzieć które są najbardziej odpowiednie. Bardzo często, rodzice chrzestni kupują dziecku biżuterię. Są to medaliki i święte łańcuszki. Nie wszyscy jednak uważają taki prezent za odpowiedni i twierdzą, że dziecko powinno go otrzymać na komunię. Jednak są także zwolennicy, którzy uważają, że jest to wyjątkowy prezent, ponieważ synek, taki podarek będzie miał do końca życia jako pamiątkę, nawet jeśli go nie założy.

Srebro jako prezent

Aktualnie, najbardziej popularnym z metali szlachetnych jest srebro. Nosimy je najczęściej, ponieważ nie tylko ładnie wygląda, ale ma także odpowiednią cenę. Często maluszkom także sprawia się prezenty wykonane z tego pierwiastka. Możemy je znaleźć nie tylko w odpowiednich sklepach stacjonarnych, ale również na Internecie. Są to np. ryngrafy, pudełka na pierwsze ząbki, grzechotki, a nawet smoczki. Wybór jest ogromny, także możemy przebierać.