Masz dzieci? Jeśli jest to więcej niż jedno, to masz zapewne bardzo duży pracy przy takich maluchach. Tego nie da się niestety uniknąć, ponieważ są one pełne energii, zawsze mają mnóstwo wigoru, uwielbiają rozrabiać, śmiać się i psocić. Każda mam chce, aby jej dzieci były wesołe i szczęśliwe, ale wiąże się to z mnóstwem bałaganu, siniaków i także płaczu, który wynika zwykle z tego, że malec uderzył się zabawką czy też ulubiony miś się zgubił.

Dzieci uwielbiają zabawę. Im jest ich więcej tym lepiej się czują , mają większe pole do popisu i robią większy bałagan, który później sprząta mama. Dlatego, aby się nie nudziły trzeba zapewniać im także rozrywkę, która nie tylko nie spowoduje Armagedonu zabawek , ciastek i innych smakołyków, ale zapewni spokojną , ale wesołą zabawę. Jednak zapewnienie takiej rozrywki to nie lada wyzwanie dla rodzica. Trzeba duży myśleć, dobrze kombinować oraz umieć zająć malców i mieć czym.

Rodzinne ferie

Będąc rodzicem nie umknęło Twojej uwadze to, że dzieci kochają śnieg. Jest on doskonały do tarzania się, lepienia bałwanów, rzucania śnieżkami i konstruowania igloo. Jest to świetna zabawa i do tego bezpieczna, a maluchy w kolorowych ubrankach nie zginął nam na białym śniegu. Do tego, na świeżym powietrzu się wyszaleją i będą spokojnie i mocno spać bez marudzenia , że nie są śpiące. Jeśli jednak mieszasz w zakątkach polski oddalonych od gór, to na pewno widzisz, że śniegu jest coraz mniej i są zimy, kiedy nie ma go w ogóle. Dzieci nie mogą wiec bawić się na polu, ponieważ zamiast miękkiego puchu jest zmarznięta ziemia lub mnóstwo błota.  Trzeba więc wybrać się gdzieś, gdzie śniegu jest pod dostatkiem.

Ferie z Karpaczem

Świetną okazją na spędzenia ferii zimowych i zażycie śniegu jest wyjazd w góry. Mimo iż wydaje ci się, że jest tam tylko śnieg, to się myślisz. Znajdziesz tam mnóstwo atrakcji, które zaciekawią nie tylko Twojego malucha, ale także Ciebie. Możesz korzystać z wyciągów dla dzieci, zapisać malca do przedszkola narciarskiego, gdzie nauczy się jeździć na nartach. Doskonałym pomysłem jest także odwiedzenie lodowiska, gdzie można poszaleć na lodzie i jeśli malec umie jeździć na rolkach, to nie będzie miał najmniejszego problemu z opanowaniem łyżew. Organizowane są także kuligi. Można skorzystać z snowturbingu oraz alpine coastera.