Drogie Panie, która z Was nie marzy o pięknych, dużych oczach? Niestety nie wszystkie kobiety natura obdarzyła spektakularnym spojrzeniem, dlatego to właśnie tym Paniom na pewno przyda się makijaż powiększający oczy. Na szczęście obecnie mamy skuteczne sposoby, które sprawią, że nasze oczy mogą wydawać się znacznie większe. Poniżej znajdziesz opis kilku przydatnych sztuczek makijażowych, dzięki którym nauczysz się optycznie powiększać swoje oczy.
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że makijaż powiększający oczy przeznaczony jest dla kobiet, które nie mogą pochwalić się sarnim spojrzeniem, ale kilka prostych trików makijażowych na pewno pomoże Ci wydobyć głębię oka, optycznie je powiększyć oraz „otworzyć”. Otóż makijaż powiększający oko opiera się na jego rozświetleniu i rozjaśnieniu niektórych partii jasnym cieniem oraz dopełnieniu cieniem w brązowym lub też w czarnym kolorze. Jednak zanim zabierzesz się za makijaż powiększający oczy przygotuj odpowiednio swoją twarz – zrób sobie delikatny peeling, nałóż na twarz ulubiony krem nawilżający albo dobrą bazę pod podkład. Następnie, kiedy krem się wchłonie, powoli nałóż podkład w kremie lub w pudrze, zakryj ewentualne niedoskonałości korektorem i zatuszuj sińce pod oczami korektorem rozświetlającym w płynie. Pamiętaj, aby nałożyć na powieki odrobinę korektora lub lekkiego podkładu. 
Teraz pora na powiększenie oka makijażem – szybką metodą. Przede wszystkim na całą ruchomą powiekę połóż beżowy cień. Potem namaluj ciemnobrązową lub czarną kreskę eyelinerem lub kredką na górnej powiece wzdłuż linii rzęs, ale nie od samego wewnętrznego kącika, ponieważ to zmniejszyłoby oko. Aby dodać głębi oczom – cieniuj ciemnym cieniem trochę powyżej załamania nad ruchomą częścią powieki. Następnie rozetrzyj jasnobeżową kredkę pod brwiami i tą samą kredką pomaluj wewnętrzną stronę dolnej powieki, tak zwaną linię wodną. Musisz wiedzieć, że w makijażu powiększającym oczy bardzo duże znaczenie ma podkreślenie rzęs, nie wystarczy pomalować je tuszem, konieczne jest też podkręcenie ich zalotką, ponieważ wywinięte rzęsy doskonale „otwierają oko”.
Dodatkowo pamiętaj, że przy powiększaniu oczu makijażem bardzo ważne są także brwi. W przypadku, gdy są za krótkie oczy wydadzą się mniejsze niż w rzeczywistości, a koniec brwi wyznacza linia poprowadzona od krawędzi nosa przez zewnętrzny kącik oka w kierunku skroni, a gdy brwi są za krótkie to trzeba domalować brakującą końcówkę cieniem albo kredką.