Urodził ci się maluszek? Jeśli tak, to na pewno zastanawiasz się jak poradzić sobie ze chrzcinami. Jeśli jest to Twój pierwszy maluszek, to na pewno nie wiesz od czego zacząć. Jest to niekiedy bardzo trudno i kłopotliwe.  W takiej sytuacji, najlepiej jest się poradzić znajomych, którzy już chrzest urządzali. Jednak ich sposoby mogą Ci się nie spodobać. Dlatego watro poznać kilka opinii, które pozwolą i na decyzję związaną z imprezą. Jednak pamiętaj, że chrzciny to nie tylko przyjęcie, ale także uroczystość kościelna. Powinnaś być do niej duchowo przygotowana zarówno Ty jak i maluszek. Ciężko takiego małego brzdąca w ten sposób przygotować, a więc postarajmy się go wyciszyć i uspokoić.

Dziecko też się stresuje

Pamiętaj, że chrzest jest stresujący nie tylko dla Ciebie, ale także dla maluszka. Najpierw jest zanoszony do kościoła, gdzie jest bardzo głośno, a ksiądz polewa główkę wodą. Później czeka go jeszcze impreza na której wszyscy będą chcieli ponosić maluszka i zrobić sobie z nim zdjęcie. Jest to ogromna ilość bodźców na raz. Nie tylko pojawiającą się nowe twarze, ale także dźwięki i zapachy. Maluch może być tym przerażony i robić się marudny. Dlatego, kiedy zobaczymy , że jest zmęczony musimy go przenieść w spokojne miejsce, aby się przespał w ciszy.

Organizacja przyjęcia

Zwykle najpierw zastanawiamy się , gdzie taką uroczystość urządzić. Taką decyzje należy podjąć wcześnie, aby móc wszystko zaplanować. Jeśli zamierzasz zorganizować przyjęcie w domu. To pamiętaj, że planowanie trzeba zacząć bardzo wcześnie, ponieważ trzeba nie tylko wiedzieć co podamy i w jaki sposób, ale także to przygotować. Jeśli wolimy mniej zmartwień i brak stania przy garnkach, to lepiej jest zarezerwować na te okazję lokal. Dobrym pomysłem będzie także catering, dzięki któremu unikniesz przygotowania potraw. W przypadku lokalu zostaje Ci tylko wybrać menu jakie ci odpowiada. W przypadku przyjęcia w domu mamy w tym wypadku znacznie więcej problemów. Pamiętaj, aby w takiej sytuacji nie przygotowywać mnóstwo jedzenia, ponieważ i tak zostanie bardzo dużo. Lepiej ograniczać się do dwóch ciepłych dań oraz deserów. Sałatki mogą przygotować bliscy

Pamiętaj, że na chrzciny zapraszamy tylko osoby z rodziny i te nam bliskie. To nie jest wesele, żeby musiało być na nim mnóstwo osób. Najlepiej ograniczyć się do tych najbliższych. Możesz oczywiście zaprosić nawet kilkadziesiąt osób. Nie zapominaj jednak, że zająć się gośćmi i dzieckiem na raz nie będzie łatwe.