Ten wyjątkowy dzień jest tylko raz w roku więc warto odpowiednio go uczcić. W zależności od miejsca, gdzie przypadnie nam się bawić i preferencji osobistych warto zaopatrzyć się w lepsze czyli bardziej odświętne niż zazwyczaj trunki.

Większość ludzi wybiera zazwyczaj wódkę lub piwo. Jest to typowo męski wybór, niezbyt wyrafinowany a także dosyć ciężki dla naszego organizmu. Zazwyczaj o północy każdy wznosi toast winem musującym lub szampanem. To już zależy od zasobności portfela.

Drinki

Tego rodzaju napoje alkoholowe mogą mieć bardzo ciekawy smak, w zależności od kreatywności barmana na imprezie sylwestrowej.

Należy zaopatrzyć się więc w wódkę, rum, gin, syrop blue curacao, syrop malinowy lub grenadinę, wódkę Malibu oraz ulubione soki albo napoje. Taki arsenał pomoże nam na wymyślenie pysznego drinka a szukanie idealnego smaku może być także dobrą zabawą. Na początku lepiej nie kupować alkoholi najdroższych, z górnej półki bo jeśli go zmieszamy nie będziemy czuć jakiej jest jakości a przecież może nam coś nie wyjść i wtedy szkoda będzie wylać nieudanego drinka.

Przy zakupach warto pamiętać o cytrynach lub limonkach do wzmocnienia smaku i ozdoby oraz słomkach a także parasolkach do przystrojenia egzotycznych trunków.

Wino

To rozwiązanie jest proponowane w szczególności dla kobiet bo ten alkohol jest niezbyt mocny ale za to bardzo aromatyczny i różnorodny w smaku. Sprawdzi się zarówno na tak zwanej domówce jak i w eleganckim lokalu. Wino pije się łatwo nie doprowadzając do upicia się zbyt szybko. Można także spróbować win musujących jednak trzeba pamiętać, że bąbelki szybko uderzają do głowy a tego przecież nie chcemy w tą wyjątkową noc. Do wyboru mamy także wina lub szampany owocowe o interesującym i intensywnym smaku oraz aromacie.

Cydr

Ostatnio zapanowała moda na ten jabłkowy trunek, nieco mocniejszy od piwa i trochę słabszy od wina. Pochodzi on z Francji ale okazuje się, że niegdyś Polacy też raczyli się tak zwanym „jabłecznikiem”. Smak ma bardzo przyjemny, delikatny, możemy wybierać spośród cydrów wytrawnych lub słodkich. Czasami cydr nie jest robiony wyłącznie z jabłek co uatrakcyjnia jego smak. Mamy do wyboru tego typu trunki o smaku truskawkowym, gruszkowym, porzeczkowym i wielu innych.