Komunia jest dla każdego dziecka wyjątkowym czasem. Jest to czas zarówno zabawy jak i duchowych przeżyć. Jednak towarzyszy także duża dawka stresu takim przeżyciom. Jest to związane z tym, że nasze dziecko ma wtedy dość sporo obowiązków. Ma nie tylko przygotować się do sakramentu, ale także chodzić do szkoły , odrabiać lekcje i czytać lektury. Do tego dochodzą zadania jak chodzenie na próby, nauka regułek na religię raz wierszyka jeśli takowy recytuje. Dodatkowo także stresuje się całą uroczystością oraz tym, że przecież pierwszy raz będzie przyjmować komunię na mszy.

Jeszcze większe zmartwienia mają rodzice. To oni muszą pamiętać o tym, aby dziecko wysłać do kościoła na próbę, uczestniczyć z nim we mszy, a także zająć się przygotowaniami i dopilnować , aby pociecha umiała wszystko co jest wyznaczone przez katechetę. Musza oni także zorganizować przyjęcie, przemyśleć gdzie ma się ono odbyć , a także wszystkiego dopilnować. Jest to nie lada trud, do tego, przy okazji trzeba chodzić do pracy, robić pranie i gotować obiady. A gdzie tu czas na wyspanie się? Wszystko to jednak jest warte swojej pracy, kiedy widzimy jak nasze dziecko dumniej klęka i przyjmuje Komunię Świętą.

Idealna gospodyni

Jak nie zgubić się w przygotowaniach? Jeśli chcesz zorganizować idealne przyjęcie to trzymać się powinnaś do kilku zasad. Przede wszystkim, pomyśl już wcześniej o zaproszeniach i roześlij je przynajmniej 3 tygodnie wcześniej. W dzisiejszych czasach jest wiele dolegliwości oraz preferowanych diet, a więc poproś gości , aby podczas potwierdzania wizyty, określili preferencje żywieniowe. O profesjonalizmie będzie świadczyć także przywitane gości. Witaj każdego po przyjściu i proponuj drinka. Podawać także możesz małe przystawki. Postaraj się także przygotować wizytówki, tak aby każdy siedział w ustalonym miejscu. Na stole możesz także umieścić menu. Na także formalne okazje zapomnij o papierowych serwetkach. Wybierz te lniane lub z innego materiału. Jako gospodyni, sprawdzaj czy gościom czegoś nie potrzebna oraz zajmij się naczyniami i sprzątaniem ze stołu. Kiedy już posiłek będzie skończony, to zapytaj się gości czy mają ochotę na kawę. Kiedy goście będą wychodzić , to przy opuszczaniu lokalu pożegnaj każdego z nich osobno.