Zazwyczaj po ślubie oraz hucznym weselu przychodzi nareszcie pora na miesiąc miodowy i rzecz jasna podróż poślubną, w zależności od pory roku, budżetu czy też długości urlopu można zdecydować o miejscu w jakim spędzimy ten cudowny czas. Pytanie jednak co wybrać, gdy opcji jest aż tak dużo? Trip po wszystkich Stanach, dwa tygodnie wylegiwania się w cudownym słońcu Dominikany czy może nurkowanie wśród raf w Egipcie? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów na swoją wymarzoną podróż poślubną.

Pierwszym ciekawym pomysłem jest opcja wybrania się Eurotrip. Na początku można zacząć od Londynu, potem wyruszyć do Paryża, Rzymu, Amsterdamu oraz Barcelony. Te 5 znanych, europejskich miast można odwiedzić w niecałe 10 dni, czyż to nie niesamowite? Dobrze jest, jeśli każdemu z wymienionych miast poświęcicie minimum te trzy dni, myślę, że zaskoczy Was fakt, jak bardzo w obrębie Europy poszczególne kraje różnią się od siebie. Każdy z nich ma całkowicie inną kuchnię, modę, zwyczaje, klimat czy widoki. Generalnie rzecz ujmując sądzę, że Eurotrip to zdecydowanie genialny pomysł na ciekawe i wyjątkowe spędzenie wspólnie podróży poślubnej.

Kolejnym ciekawym kierunkiem jest kraj kwitnącej wiśni – okazuje się, że odkrywanie tajemniczej kultury wschodu może być naprawdę fascynujące. Na przykład w Japonii na pewno zaskoczy Was tamtejsza moda oraz będziecie mieć możliwość zjedzenia prawdziwego oraz najlepszego sushi. Natomiast, gdy zapragniecie kąpieli słonecznych to będzie mogli wybrać się na Wyspę Nansei, a Alpy Japońskie zaoferują Wam górskie wędrówki bądź spływ kajakowy, a wybrzeże Okinawy zauroczy Was pięknymi rafami koralowymi.

Nie możecie pominąć także odwiedzin na rajskiej Dominikanie, jest to po prostu klasyk. Generalnie Dominikana kojarzy się z niezwykle odległym oraz rajskim miejscem, w końcu to Karaiby! Na pewno będziecie się czuć doskonale na szerokich, piaszczystych plażach z białym piaskiem, który jest miękki jak mąka. Natomiast wybrzeże kokosowe, na którym palmy wręcz uginają się pod ciężarem kokosów pełnych mleka oraz malownicze widoki. Jeśli jednak macie ochotę na jakieś aktywności to do wyboru macie między innymi nurkowanie, narty wodne oraz windsurfing.

Warto pomyśleć także o romantycznym tygodniu w Paryżu, ponieważ jest to miasto miłości, które kojarzy się niemal każdemu z urokliwymi uliczkami, kawiarniami serwującymi przepyszną kawę oraz croissanty z dżemem. Dodatkowo w tle mamy migocącą Wieżę Eiffla czy też most, w który zakochani wpinają kłódki z wyznaniem miłości.