Podróż poślubna to jedna, wyjątkowa i niepowtarzalna podróż, dlatego należy dobrze przemyśleć dokąd się pojedzie oraz wcześniej zorganizować cały wyjazd. Aby oderwać się od szarej codzienności i zapewnić sobie podróż pełną wrażeń dobrze jest się zastanowić nad podróżą w egzotyczne kraje. Jednym z miejsc, który chce polecić Ci w tym artykule jest Sri Lanka, mistyczne miejsce kultu, dziewicze plaże z kołyszącymi się nad nimi palmami, a jak dodamy do tego noclegi w kolonialnych perełkach to otrzymujemy podróż naszych marzeń. Jeśli nie wiesz jak zorganizować oraz zaplanować taki wyjazd to poniżej znajdziesz dokładny plan takiej wyprawy. Miłej lektury!

Będąc w Indiach przede wszystkim musicie koniecznie odwiedzić sierociniec słoni w Pinnawala, będą to na pewno chwile, które na bardzo długo pozostaną w Waszej pamięci. Potem możecie się przejechać jedną z najpiękniejszych tras Sri Lanki prosto do Nuwara Eliya – Małej Anglii. Nie możecie pominąć także niekończących się plantacji herbaty, kardamonu oraz wanilii, ponieważ jest to naprawdę nieprawdopodobny widok. Warto też odwiedzić oraz odpocząć na najwspanialszych plażach „Łzy Indii”.

Gdy już przylecicie do Sri Lanki to czeka Was dobre cztery dni (minimum tyle będziecie potrzebować na zwiedzenie całej okolicy) poznawania wszystkich, najciekawszych zakątków Sri Lanki. Dobrze jest wynająć sobie prywatnego kierowcę, który będzie do Waszej dyspozycji przez cały pobyt i będzie Wam towarzyszył przez kolejne dni. Swoją przygodę zacznijcie od odwiedzenie sierocińca słoni oraz świętej góry Sigirya, skąd rozpościera się cudowny widok na okolicę. Potem czekają Was plantacje przypraw, a przewodnik na pewno pokaże Wam jak rośne kardamon, cynamon czy też wainilia. Następnie po południu koniecznie musicie zawitać do Kandy, która niegdyś była stolicą Sri Lanki, warto zobaczyć to miejsce, ponieważ buddyjskie tradycje są tutaj ciągle żywe oraz niesamowicie barwne. Zapewne otrzecie się o ten koloryt w trakcie odwiedzin licznych klasztorów oraz świątyń.

Następnego dnia przygotujcie sobie przejazd jedną z najpiękniejszych tras na świecie, która prowadzi do Małej Anglii, czylu Nuwara Eliya, a obudzicie się wśród majestatycznych wzgórz herbacianych, skąd rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki. Jeśli chodzi o ostatni dzień podróży to zdecydowanie powinniście odwiedzić Park Narodowy Yala, gdzie będziecie mogli się znaleźć na safari z dzikimi zwierzętami. To w tym miejscu staniecie twarzą w twarz z dzikimi słoniami, flamingami i wieloma, wieloma, innymi, dzikimi zwierzętami.