Podróż poślubna to czas, na który czekają wszyscy Nowożeńcy. Pierwsze wspólne wakacje pozostają we wspomnieniach na długie lata. Podróż poślubna to nie tylko okazja do spędzenia czasu tylko we dwoje, lecz także do odpoczynku po stresujących przygotowaniach do ślubu i wesela. Czy aby podróż poślubna była udana koniecznie musi kosztować fortunę? Oczywiście, że nie. Wystarczy poznać kilka prostych sposobów zminimalizowania kosztów, by cieszyć się wakacjami za całkiem rozsądne pieniądze. Jak to zrobić?


 

Sposób 1: Wcześniejsza rezerwacja lotów

Nie jest żadną tajemnicą, że ceny biletów lotniczych na ten sam lot mogą znacznie się różnić w zależności od tego, kiedy zrobimy rezerwację. Przewoźnicy najczęściej stosują taktykę, że im wcześniej wykupimy bilet, tym mniej za niego zapłacimy. Bilety możemy kupić nawet kilka miesięcy przed planowanym terminem wylotu – jeśli więc w podróż poślubną wybieramy się samolotem, warto zarezerwować je trochę wcześniej. Działając w taki sposób nie tylko oszczędzamy pieniądze, lecz także czas na nerwowe poszukiwanie najtańszych lotów kilka dni przed wyjazdem.


 

Sposób 2: Najlepszy sezon jest… po sezonie

Jeśli wybierzecie się w podróż poślubną w miejsce, w którym właśnie trwa szczyt sezonu turystycznego, nie dziwcie się, że pokój w hotelu będzie was słono kosztował. Dlatego lepszym rozwiązaniem może okazać się wyjazd poza sezonem. Oczywiście nie w każdym przypadku taka metoda ma sens: wybierając się w egzotyczne kraje w porze deszczowej możemy się bowiem poważnie rozczarować. Jednak jest na świecie mnóstwo miejsc, które nie bez powodu nazywane są krajami wiecznej wiosny. Taki klimat panuje na przykład na Wyspach Kanaryjskich, które są doskonałym kierunkiem wyjazdów przez cały rok. A co jeżeli nie lubicie upałów? Wtedy wasze możliwości są jeszcze większa: całe południe Europy poza sezonem letnim oferuje wam przyjemne 20 stopni w październiku i listopadzie.


 

Sposób 3: Gotujcie sami

Chociaż podróż poślubna to czas odpoczynku, a nie siedzenia w kuchni, możecie dużo zaoszczędzić przygotowując choć część posiłków samemu. Możecie na przykład przygotowywać samodzielnie śniadania, ale obiady i kolacje jeść już na mieście. To bardzo prosta, ale za to skuteczna metoda minimalizowania kosztów.


 

Sposób 4: Korzystajcie z lokalnego transportu

Poruszanie się po okolicy lokalnymi środkami transportu będzie kosztowało was znacznie mniej niż wynajęcie samochodu. Wybierając jazdę metrem, tramwajami i autobusami możecie przy okazji lepiej poznać życie miejscowych.


 

Sposób 5: Przed wyjazdem poczytaj trochę o danym miejscu

Choć spacerowanie bez celu i gubienie się w krętych, wijących się uliczkach z pewnością ma swój urok, prędzej czy później nadejdzie moment, gdy będziecie chcieli coś zwiedzić. Poczytajcie trochę blogów podróżniczych: stanowią one prawdziwą skarbnicę wiedzy. Dowiecie się na przykład jaka opcja zwiedzania jest najkorzystniejsza cenowo, kiedy opłaca się kupić bilety kilkudniowe (zarówno na zwiedzanie, jak i na transport) jak i znajdziecie miejsca, które można zwiedzać za darmo.