Malediwy bez wątpienia należą do najbardziej urokliwych miejsc na świecie. Przez wielu Malediwy określane są prawdziwym rajem na Ziemi. Tutejsza przyroda i wyjątkowebwidoki sprawiają, że w tym miejscu naprawdę można się zakochać. Malediwy są wprost wymarzonym kierunkiem na podróż poślubną. Dlaczego? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!


 

Malediwy – najważniejsze informacje

Malediwy to państwo wyspiarskie składające się z 1190 wysp i wysepek położonych na środku Oceanu Indyjskiego. Wyspy osadzone są wprost na rafie koralowej, co sprawia, otoczone są przepięknymi atolami. Tylko 202 spośród wszystkich wysepek są zamieszkane. Średnia temperatura w ciągu roku wynosi tu 30 stopni Celsjusza. Ze względu na to, że najwyższy punt Malediwów położony jest na wysokości tylko 2 m n.p.m., w związku z efektem cieplarnianym cały archipelag jest zagrożony zalaniem. Być może w niedalekiej przyszłości Malediwy całkowicie znikną pod wodami Oceanu Indyjskiego.


 

Podróż poślubna na Malediwach – czy warto?

Jeśli chcecie zobaczyć najpiękniejsze plaże na świecie, koniecznie wybierzcie się na Malediwy. I nie ma w tym ani grama przesady: tutejsze plaże zachwycają zarówno w dzień, jak i w nocy. Pokryte śnieżnobiałym piaskiem, ciągną się w nieskończoność stanowiąc w dzień idealne miejsce do błogiego relaksu w cieniu palm, zaś w nocy służąc za otoczenie dla romantycznej kolacji pod niebem iskrzącym się milionami gwiazd. Miłośnicy nurkowania będą zachwyceni tutejszymi rafami koralowymi. W krystalicznie czystych wodach Oceanu Indyjskiego żyje mnóstwo kolorowych rybek, a przy odrobinie szczęścia można spotkać nawet żółwie morskie. Malediwy to również miejsce dla osób lubiących ciszę i spokój. Nie wszyscy wiedzą, ale w kraju obowiązują limity turystów oraz zakazy hałasowania. Dlatego możemy delektować się tu błogą ciszą, przerywaną jedynie kojącym szumem fal. Chciałbyś zobaczyć Malediwy z lotu ptaka? I to jest tutaj możliwe. Loty widokowe nad atolami naprawdę zapierają dech w piersiach. Taki lot to nie tylko okazja do podziwiania spektakularnych widoków, lecz także okazja do zrobienia jedynych w swoim rodzaju fotografii. Gwarantujemy, że takich zdjęć nie przywieziesz z żadnego innego miejsca na świecie! Dodajcie do tego pobyt w luksusowym domku na wodzie i wyśmienite restauracje, a wasza podróż poślubna stanie się naprawdę bajkowa!


 

Kiedy jechać na Malediwy?

Ze względu na to, że Malediwy położone są w strefie klimatu równikowego, przez cały rok panuje tu wyjątkowo ciepły klimat. Warunki pogodowe są doskonałe niemal przez cały czas. Dlatego jeżeli mamy ochotę złapać naturalną opaleniznę i wygrzać się w środku zimy, nie ma na to lepszego miejsca niż właśnie Malediwy. Najcieplejszymi miesiącami są kwiecień i maj, gdy temperatura rzadko schodzi poniżej 33 stopni. Natomiast w pozostałych miesiącach temperatury wahają się w granicach 30 – 31 stopni Celsjusza. Temperatura wody w ciągu całego roku wynosi około 27 stopni, dlatego to wprost wymarzone miejsce do pływania i wszelkich aktywności wodnych.