Parę razy w roku trafiaj się takie święta, kiedy praca w tym czasie wydaje się wręcz złośliwością. Jednym z takich dni jest sylwester. W pierwszej połowie dnia powinniśmy się przygotowywać do świętowania nowego roku, a nie siedzieć w pracy. Niestety są takie zawody, gdzie jakiekolwiek święta nie są uwzględniane. Wygląda to tak w przypadku strażaków, policji czy pogotowia i wiele innych. Jednak nawet jeśli do południa jesteś w pracy to jeszcze nic trudnego, ponieważ zdążysz się przygotować i zrobić na bóstwo.

Zwykle, kiedy się gdzieś wybieramy, to mamy problem z tym, do kogo dać dzieci. Może się bowiem okazać, że nie mamy możliwości ich zabrać ze sobą. Dotyczy to szczególnie tych młodszych, które ma takich zabawach będą się nudzić. Najczęściej dzieciaki są odsyłane do dziadków, którzy zwykle nie świętują hucznie nowego roku. Dlatego też, w niektórych przypadkach malec w ogół nie poczują różnicy pomiędzy sylwestrem , a innym dniem. Jednak kiedy zaczynają dorastać, to także chcą w takich imprezach sylwestrowych uczestniczyć. Warto więc zadbać o to, aby dzieci także miały jakąś rozrywkę.

Przygotowania do balu

W dziecięcych imprezach bardzo ważną rolę odgrywają dekoracje. Wytruj Sali jest więc niezbędny do dobrej zabawy. Pamiętamy przede wszystkim o tym, aby było jak najbardziej kolorowo. Balony, wstążki czy konfetti to podstawa. Sala może być także przyozdobiona łańcuchami zrobionymi z papieru kolorowego czy też połączonych ze sobą wycinanek. Warto także wręczyć parę dni wcześniej maluchom zaproszenia co wzmoże w nich ciekawość i ekscytację. Jednak nie powinny być one zwyczajne , ale kreatywnie wykonane. Możemy je wykonać jako maski ozdobne lub tuby pełne słodyczy. Na pewno będzie można także liczyć na pomoc dzieci podczas przygotowań kulinarnych. Doskonale poradzą sobie z wycinaniem ciasta na ciasteczka czy ozdabiania pierników. Pamiętaj także o przekąskach. Zrezygnuj z żelek i czekoladek, a przygotuj owocowe koreczki oraz inne desery , które są zdrowe.

Dzieci lubią przebieranki. Świetnym podmyłem może być przygotowanie balu przebierańców. Możesz zorganizować imprezę tematyczna czyli np. wszystkie dzieci mają się poprzebierać za zwierzątka. Kostium można kupić, ale znacznie więcej frajdy sprawi wykonanie go z rodzicami. Postarajmy się w taki sposób wykonać strój , aby nie krępował ruchów i był wygodny. Tkaniny możemy poszukać w second hand`ach. Maskę zaś możemy wykonać z tektury.