Najłatwiej oddać dzieci pod opiekę do babci albo opiekunki, ale można też… spędzić sylwestra ze swoimi pociechami! Obchodzenie sylwestra to nie muszą być tylko imprezy taneczne z udziałem dorosłych, ale może to być wyjątkowa szansa, aby bawić się w doskonały sposób ze swoimi dziećmi i przyjaciółmi. Poniżej znajdziesz podpowiedź jak ciekawie i dobrze zaplanować oraz zorganizować taką imprezę z dzieciakami.

Przede wszystkim musisz ustalić miejsce, w którym odbędzie się impreza. Należy zadecydować czy urządzamy przyjęcie u nas w domu czy np. u rodziny lub u przyjaciół. Przygotuj wcześniej listę osób, które chcesz zaprosić. Ważne jest, aby noc sylwestrowa była zorganizowana w domu, ponieważ prawdopodobnie dzieci nie wytrzymają do północy i trzeba będzie położyć je wcześniej do łóżeczek.

Następnym punktem, jest zorganizowanie jakiegoś zajęcia dla dzieciaków na tą sylwestrową noc. Doskonałym rozwiązaniem są gry, zabawy czy choćby robienie jakiś małych rękodzieł. Jednak rodzaj gier i zabawa musi być dostosowany do wieku Waszych pociech. Gdy organizujecie imprezę sylwestrową bez przyjaciół czy rodziny dobrym pomysłem jest zrobienie tzw. Kapsuły czasu ze swoimi dziećmi. Przygotujcie specjalny album, w którym umieścicie zdjęcia, wspomnienia, rysunki itd. Z minionych lat – można taką kapsułę uaktualniać co roku.

Możecie także przygotować „instrumenty” na przywitanie Nowego Roku. W tym wypadku powinieneś zaopatrzyć się wcześniej w kilka tekturek po papierze toaletowym. Nasyp do środka ziarnka surowego ryżu czy też fasoli, zaklejcie najpierw z jednej strony, potem, gdy nasypiecie ryżu – zaklejcie z drugiej, pomalujcie pisakami lub oklejcie papierem koloryzm. Po godzinie oklejania i świetnej zabawy – instrument gotowy!

Ważne jest także wcześniejsze przygotowanie mieszkania. Im bardziej kolorowy będzie Wasz dom tym lepiej. Wystrójcie go różnobarwnymi serpentynami, balonami, konfetti itp. Dla dzieciaków kupcie „czapeczki sylwestrowe” oraz rozwijane gwizdki. Możecie także obkleić okna jakimiś wesołymi naklejkami.

Poza wystrojem mieszkania koniecznie należy przygotować dla najmłodszych coś smacznego do jedzenia. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie potraw razem ze swoimi dziećmi. Doskonale sprawdza się wspólne pieczenie wielkiej pizzy, a dzieci będą mogły dołożyć do niej, to co, najbardziej lubią jeść oraz przygotują część pizzy dla rodziców. Na deser można upiec wesołe babeczki lub ciasteczka. Jeszcze więcej frajdy będzie, gdy pozwolisz dzieciom samodzielnie udekorować ciastka lukrem czy cukrem pudrem. W ten oto sposób szybko, przyjemnie oraz smacznie minie Wam wszystkim czas przygotowań do Nocy Sylwestrowej.

Gdy już wszystko będzie gotowe to na spokojnie usiądźcie wraz ze swoimi dziećmi i podyskutujcie z nimi o kończącym się roku. O tym, co się w nim wydarzyło dla nich dobrego, a co złego. Zróbcie podsumowanie swoich osiągnięć i sukcesów. Następnie przygotujcie postanowienia na nadchodzący Nowy Rok.

Na sam koniec nie zapomnijcie o przygotowaniu sylwestrowego tortu oraz bezalkoholowego szampana dla Waszych dzieci! Niech i one poczują moc sylwestrowej nocy, a to przyjęcie trafi na pierwszą stronę do Waszej Kapsuły Czasu!