Trzeba przyznać, że obecnie gry komputerowe i na konsolach towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, nie da się ich wykluczyć nawet jeśli sami nie macie w domu zwyczaju sadzać dziecka na długie godziny przed monitorem. Niestety, ale właściwie każde spotkanie z rówieśnikami, każde odwiedziny u rodziny kończą się zebraniem przed monitorem. Wygląda to tak, że dzieci grają na tabletach, telefonach – ile razy sami daliście dziecku telefon żeby na przykład grzecznie poczekało na obiad? Tylko po co? przecież jest tyle cudownych planszówek! Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący gry planszowych dla dzieci! Przeczytaj go koniecznie!

Gry planszowe – rozrywka dla całej rodziny!

Zacznijmy od tego, że ostatnio z wielką radością możemy przyglądać się wzrostowi popularności gier i coraz większej ich różnorodności. Przede wszystkim producenci dbają o to by rozrywka mogła być rodzinna, by sprawiała frajdę również dorosłym. W wielu domach jest mnóstwo gier – od logicznych, aż po gry na wyobraźnię. Poza tym wiele gier powstaje również w wersjach dla dzieci i dla dorosłych, ale czy jest sens w nie inwestować o tym za chwilę.
Generalnie rzecz ujmując na fajną grę warto wydać nawet około 100 złotych – o ile faktycznie jest rozwijająca, sprawia frajdę i każdy z domowników chętnie będzie w nią grał. Zdecydowanie najlepiej wybierać gry, w których zasady są proste, ale wymagają myślenia i kombinowania. W związku z tym nie ulegajcie reklamom, w sieci jest mnóstwo testerów gier, filmików na youtubie – szukajcie inspiracji tam.

Klasyczne gry, które musisz poznać!

Przede wszystkim warto też postawić na klasyki – młynek, szachy, warcaby, mankala, czy pamięć sprawdzą się zawsze! Natomiast z nowości polecane są gry Egmonta na przykład Pędzące Żółwie, czy Superfarmera. Na pewno spodobają się i starszym i młodszym, są dynamiczne i przypadną do gustu również dzieciom, których uwagę trudno skupić na jednej grze przez dłuższy czas.

Gry dla starszych dzieci!

Zdecydowanie dla starszych dzieci polecane są na przykład Carcassone, czy Dixit – wymagają więcej myślenia i strategii, ale poradzą sobie z nimi nawet 6-latki. Mało tego,tu właśnie możliwość mamy również kupienia specjalnych edycji dla dzieci, ale z doświadczenia powiem, że wersje dziecięce często są zbyt okrojone i szybko się nudzą, a klasyczne wydania nie są wcale tak trudne by maluch sobie nie poradził. Przede wszystkim są to jednak gry, w których uczestniczyć będą musiały również starsze dzieci lub dorośli, ponieważ podliczanie punktów może nastręczyć wiele problemów.