Twoje dziecko ma urodziny? Jeśli tak i szykujesz mu dużą imprezę pełną dzieciaków to czeka Cię ogromna ilość przygotowań. Jeżeli za późno przypomnisz sobie o rezerwacji to niestety taka uroczystość musi odbyć się u ciebie w domu.

Istnieje jednak pewien problem. Mianowicie: jakie jedzenia przygotować? Tort oczywiście jest obowiązkowy. Najlepiej, żeby był on jak najbardziej kolory, ale jak najmniej posiadał mas. Jest to konieczne, jeśli nie chcemy, aby po zdmuchnięciu świeczek i zabraniu się dojedzenia, wszystkie dzieciaki były brudne. A co niestety idzie za brudnymi rączkami? Oczywiście brudne ściany i meble. Jeśli nie chcemy być skazani na remont domu po zabawach najmłodszych to także nie pieczmy żadnych placków, ponieważ jedynie, do czego będą one służyć to zabawa. Niestety takie małe brzdące, nie docenią twojego wkładu w wypieki, więc lepiej postawić na coś mniej brudzącego.

Ciastka różnego rodzaju

 Jak zatem sytuacja wygląda w przypadku ciastek? No cóż, jeśli mamy potężny odkurzacz to nie będzie problemu. Będziemy jedynie musieli poświecić mnóstwo czasu na porządki. Jeśli jednak nasz odkurzacz jest normalnych rozmiarów to może nie powinniśmy ryzykować utraty dwóch dni na same trzepanie dywanów. Im bardziej kruche ciastka tym gorzej. Wiadomo, że maluch nie zwracają uwagi gdzie zostawiają swoje przekąski. Wiec, jeśli ciasto jest nie tylko kruche, ale zawiera także nadzienie to kanapa wędruje do czyszczenia chemicznego.

Unikamy bałaganu

Jeśli chcesz, aby chaos i bałagan były jak najmniejsze po takiej imprezie to postaw na smakołyki, które brudzą jak najmniej. Przykładem takich przysmaków dla maluchów są Żelki Trolli Mini Burgery. Dzięki bardzo ciekawej budowie żelek, która przypomina hamburgery, nie tylko kształtem i kolorem, dzieciaki będą zachwycone i bardzo chętnie będą się częstować. Dodatkowo każdy z nich odznacza się niezapomnianym smakiem, więc imprezowicze nie będą chcieli słyszeć o niczym innym.  Każdy osobny żelek jest zapakowany we własny pojemnik.

Takie zabezpieczenie zapewnia nas, że dzieci nie będą dotykać bezpośrednio wszystkich żelek. Co najlepsze, takimi produktami nie da się obrodzić ścian, ani kanapy. Będziesz wiec mogła spokojnie obserwować obroty zabawy bez konieczności biegania za każdym maluchem, który ma brudne łapki. Co więcej, żelki się nie kruszą, więc nie będzie kłopotu z odkurzaniem dywanów. Jedynie, co nam pozostanie to pozbieranie pojemniczków po żelkach, co akurat nie należy do trudnych zajęć.