Twoje dziecko idzie do komunii? Dla każdej mamy, której zdarza się to pierwszy raz jest to ogromne wyzwanie. Czeka ją wiele pracy, wysiłku, stresu i przygotowań. Przygotowania są związane nie tylko z późniejszą imprezą , ale także przygotowaniem dziecka do uczestnictwie we Mszy Świętej. Powinniśmy postarać się , aby nasza pociech jak najbardziej odczuła wyjątkowość tego dnia. Powinniśmy jej o tym przypominać i stawać zawsze na pierwszym miejscy wszelkie spotkania w kościele przed komunia, modlitwy oraz duchowe uświadomienie. Bardzo ważne jest także odpytywanie dziecka z tego, czego ma się nauczyć na lekcje religii, aby wszystko umiało ii się nie stresowało. Co więcej, na wszelkie próby, które zorganizowane są dla dzieci i rodziców nie powinniśmy zapominać uczęszczać, aby przezywać przygotowania razem z dzieckiem.
Z drugiej strony trzeba także nie zaniedbać przygotowań związanych z późniejsza uroczystością. Szczególnie pracy i wysiłku będzie nas to kosztować , jeśli mamy dużą rodzinę i zapraszamy praktycznie wszystkich. Wcześniej trzeba też rozesłać zaproszenia do gości, a do tej najbliższej rodziny trzeba przybyć osobiście. Czeka mas jeszcze zastanawianie się nad posiłkami, miejscami dla gości oraz urządzeniem miejsca. Bardzo często mamy także dylemat z tym, gdzie organizować przyjęcie.
Jeśli chcesz urządzić przyjęcie w domu, to licz się z późniejszym sprzątaniem oraz z tym, że czeka się znacznie więcej przygotować, stania przy garnkach , pożyczania krzeseł i stołów od sąsiadów. Nie będzie to także się zbyt ładnie prezentować, ponieważ zwykle w takim wypadku każdy stół jest innej wysokości, a każde krzesło z innej bajki. Lepszym więc wyjściem jest zorganizowanie imprezy w lokalu. Jednak trzeba się liczyć z kosztami. Za uroczystość, która trwać będzie około 5 godzin zapłacić trzeba będzie po jakieś 100 zł za osobę.
Trzeba także wziąć pod uwagę to, że nasze dziecko znacznie bardziej przejmie się komunią jeśli przyjęcie nie będzie aż tak kameralne. Inaczej będzie podekscytowane tylko imprezą.
Pamiętaj o tym, aby na taka uroczystość zapraszać tylko rodzinę czyli osoby, które są dla nas ważne. Jeśli dziecko kogoś nie zna lub nie lubi to nie ma sensu go zapraszać. Zaproszenia wysyłamy na miesiąc przed uroczystością. Pamiętaj także o doborze potraw na przyjęcie. Z racji, że uroczystość w kościele zwykle jest długa, to goście są trochę głodni. Kiedy przychodzą , wpierw podaje się posiłek ciepły a dopiero później placki i napoje. Jednak nie jest to obowiązkowy schemat. I pamiętaj , że nie podajemy alkoholu.